Václav Neckář (79) skončil v ústavu: Upadl a nemůže chodit

Zpěvák a herec Václav Neckář (79) zažívá perné chvíle. Když jel natáčet pro televizi, nevšiml si schodku a upadl. Zpěvák od pádu nemůže chodit, a tak skončil v ústavu.

Václav Neckář měl pořádnou smůlu, když přehlédl schodek v mikrobusu a upadl. Přesněji řečeno se zhroutil, protože má s levou nohou potíže už od roku 2002, kdy prodělal mrtvici, jak uvádí deník Blesk.

Když herec zjistil, že na nohu nedošlápne a nemůže chodit, neměl na výběr a musel do Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde se už týden snaží dát svou nohu zpátky do formy.

„Bylo to horší a horší, a tak jsem začal chodit na obstřiky k fyzioterapeutovi Kolářovi,“ svěřil se. „Řekl mi, že bez denních rehabilitací a procedur se to nespraví. Tak jsem tady. A po týdnu je to vážně lepší,“ dodal veselý Neckář.

Václav Neckář má od mrtvice, která ho v minulosti postihla, závažnou poruchou řeči, která mu překáží v běžném životě. Po pobytu v ústavu mu tyto potíže zmizely. Zpěvák přiznal, že za to nejspíš vděčí klidu, který v ústavu má.

„Naštěstí teď nemám žádné koncerty, takže nemusím nic rušit ani překládat. Nějaká vystoupení mám až od druhé poloviny května,“ prozradil.

Zdroj: Blesk, Aktuálně; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!