V minulosti záhadný Tomáš Plekanec se otevřel světu: Vystudoval soukromou střední školu a k fanouškům začal být sdílnější

Lucie Šafářová, Tomáš Plekanec

Detaily ze svého soukromého života si bývalý hokejista vždy nechával pro sebe a své nejbližší. I proto bylo překvapením, když se svou současnou manželkou, tenistkou Lucií Šafářovou (37), začal na sociální sítě přidávat fotografie, na kterých jsou s nimi zvěčněné i jejich dvě děti, dnes čtyřletá dcera Leontýnka a dvouletý syn Oliver. V minulosti byl Tomáš Plekanec (41) na sdílení svého osobního života mnohem skoupější a mnoho lidí tak ani netušilo, že se pyšní maturitou a svou kariéru odstartoval v kladenském klubu.

Ačkoliv Plekanec bezpochyby patřil k nadějným českým hokejistům a jeho um ho dovedl až do zámořské NHL, proslavily ho nejen hokejové úspěchy, ale také jeho první manželství se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou (44). Láska mezi nimi byla natolik silná, že Vondráčková tehdy neváhala a za svým milým se dokonce odstěhovala až do daleké Kanady, kde se postupně objevila i v několika tamních, nepříliš úspěšných, filmech.

V zahraničí se rovněž narodili oba jejich synové, starší Matyáš a mladší Adam. I kvůli nim byl Plekanec nadmíru opatrný, co do médií sdílí, a dokonce Vondráčkové zakázal přidávat fotografie dětí na sociální sítě. Zpěvačka jeho rozhodnutí respektovala a dodnes jejich soukromí bedlivě střeží.

I proto bylo přinejmenším překvapující, když se svou nynější ženou, úspěšnou tenistkou Lucií Šafářovou, začal být o poznání sdílnější a čas od času se rodinka podělí i společnou fotografií s dětmi. Plekanec vedle Šafářové jen září a usedlejší rodinný život si nemůže vynachválit. I proto jej možná tolik netíží skutečnost, že kvůli zdravotním problémům musel předčasně ukončit skvěle rozjetou profesionální kariéru.

Rozvíjet nesporný talent mu v minulosti umožnilo kladenské hokejové mužstvo, které je známé svými nemalými úspěchy. I proto netrvalo dlouho a Plekancovi byla nabídnuta smlouva v NHL, kterou s nadšením přijal. Než ale odcestoval do daleké Kanady, stihl v Čechách dálkově vystudovat soukromou střední školu, aby měl v případě neúspěchu v zámoří alespoň maturitu. I po ukončení kariéry hokeji zůstal věrný a dnes je asistentem trenéra národního mužstva, které letos pomohl dovést k zisku zlatých medailí.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Kafe, iSport; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!