Tomás Klus chtěl co nejdříve splatit hypotéku, nakonec zkolaboval kvůli přepracování

Tomáš Klus

Vysoké pracovní tempo oblíbeného písničkáře si vybralo svou daň. Není pouze zpěvákem, ale v poslední době opět i hercem a ke všemu i otcem tří malých dětí. Celý loňský rok se snažil opět pracovat na 100 %, ale jednoho dne přišel zvrat. Tomáš Klus (37) musel zrušit chystaný koncert v Hranicích na Moravě a alespoň na pár dní zpomalit.

Neustálé přejíždění z místa na místo, nepravidelné stravování i nedostatek spánku mohou být příčinou kolapsu zpěváka, který dokonce v roce 2012 porazil v anketě Český slavík dlouhá léta kralujícího Karla Gotta. I vítězství v legendární soutěži ještě více roztočilo pomyslný kolotoč, zahrnující jeden koncert za druhým i každoroční turné. Jak sám přiznal, kolaps se dostavil nejspíš proto, že se chtěl co nejdříve zbavit hypotéky. Nakonec ale přecenil své síly.

K častému vystupování před publikem se nedávno přidala i znovu nastartovaná herecká kariéra, když Klus přijal nabídku role v seriálu ZOO, který vysílá televizní stanice Prima. Již dříve se před kamerami několikrát objevil. Diváci ho mohli zaznamenat kupříkladu v osmidílném seriálu České televize, Hop nebo trop, ve kterém hrál ještě jako student konzervatoře.

I přesto, že činoherní herectví vystudoval, na mnoho let se věnoval převážně hudbě. K herectví byl ochoten si odskočit, kdyby se mu splnil jeho dlouholetý sen, zahrát si urozeného prince. Přání mu splnil režisér Ivo Macharáček, který ho obsadil do hlavní role v pohádce Tajemství staré bambitky, kde Klus ztvárnil nesmělého prince Jakuba.

K neustálému koncertování, práci na novém albu i náporu, který je na něj kladen seriálovou rolí, nezapomeňme přidat i péči o tři děti, které má spolu se svou ženou, Tamarou Klusovou (35). Veškerý stres spojený se všemi Klusovými aktivitami měl za následek, že zpěvák byl nucen zrušit dlouho plánovaný koncert v Hranicích na Moravě.

Pro redakci magazínu Super se zpěvák o kolapsu z konce loňského roku rozhodl promluvit: „Během tohoroku jsem si sáhl na své hranice, shodou okolností jsem musel zrušit i koncert v Hranicích na Moravě, protože jsem v jednu chvíli přijel domů a moje tělo už mi nedovolilo opustit postel. Nebylo mi vyloženě zle, ale měl jsem zimnici, třas a slabost ve svalech“. Není proto divu, že se Klus rozhodl v letošním roce zvolnit. Je pravděpodobné, že omezí počet plánovaných koncertů a bude více času trávit doma se svou početnou rodinkou.

„Zkorigoval jsem svoje aktivity, ambice a potřeby a tendence k tomu, abych hypotéky splatil dřív, než jsem myslel. Prostě to bude později. Žijeme jen jednou, tak aby to bylo dlouho,“ uzavřel Klus.

Zdroj: Autorský text, redakce, Blesk, Super, Aha; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!