Těžký osud Chantal Poullain: Dvakrát porazila rakovinu, před lety zavinila autonehodu a její sestra se rozhodla pro eutanázii

Chantal Poullain

Ačkoliv vždy působí bezstarostným dojmem a rozdává úsměvy na všechny strany, prošla si herečka s francouzskými kořeny hned několika náročnými životními obdobími, kterým musela postupně čelit. Před více jak dvaceti lety způsobila Chantal Poullain (67) svým zanedbáním dopravní autonehodu, při níž se těžce zranili dva mladí lidé, dvakrát vybojovala boj s rakovinou a musela se smířit s rozhodnutím své sestry, která před lety podstoupila ve Švýcarsku eutanázii.

Hvězda seriálu Jedna rodina rozhodnutí své sestry, i přes náročnost celé situace, respektuje. S jejím odchodem se dokázala vypořádat i díky své víře v posmrtný život a reinkarnaci. Ačkoliv herečka předem netušila, v který den přesně eutanázie proběhne, osudný moment podvědomě poznala, a tak v myšlenkách prosila svou o pět let mladší sestru Patricii, aby jí dala znamení, že je vše v pořádku. I přesto, že venku do té chvíle pršelo, najednou se na pár vteřin objevily sluneční paprsky. Poullain dodnes věří, že se jednalo o znamení, které k ní vyslala duše její sestry.

Ukončit dobrovolně svůj život se Patricie rozhodla po letech boje se zákeřnou rakovinou prsu, která z ní doslova vysála veškerou energii. Klasickou léčbu, jež zahrnuje ozařování a chemoterapie, sestra Chantal Poullain odmítla a zvolila raději alternativní možnosti, které ale nemoc nezastavily, právě naopak. Nádorová ložiska se postupně rozšířila do celého těla a Patricie v posledních měsících svého života byla odkázána na pomoc ostatních.

Neustálé vzpomínky na sestru nakonec Poullain přiměly zajít si na kontrolu na onkologii, kde se bývalá žena komika Bolka Polívky už před lety léčila. Ačkoliv si tentokrát nenahmatala žádnou bulku a neměla ani jiné příznaky, podvědomě tušila, že je něco špatně. A skutečně. Během vyšetření lékařka našla bulku, kterou biopsie označila za zhoubnou a herečka musela okamžitě na operační stůl. I přes silná ozařování se Poullain téměř okamžitě vrátila na divadelní prkna, kde shodou okolností ztvárnila postavu, jež rovněž svádí boj s rakovinou. Nemoc i podruhé úspěšně porazila a opět si mohla začít užívat života.

I přesto, že je dnes Chantal Poullain samý úsměv, před jednadvaceti lety k němu měla daleko. Svou nedbalostí způsobila v Olomouci vážnou dopravní nehodu, při níž byli zraněni dva mladí lidé. U soudu se ke všemu doznala, odškodné uhradila v plné výši, poškozeným se omluvila. I přesto ji bulvární média i společnost po několik měsíců pranýřovala. Situace byla pro herečku natolik stresující, že vážně uvažovala, že se po mnoha letech vrátí do rodné Francie. Nakonec se celé dění uklidnilo a Poullain se mohla znovu nadechnout. Dnes jí radost dělá nejen její jediný syn Vladimír, jenž je rovněž úspěšným a často obsazovaným hercem, ale také nabídnutá role v seriálu Jedna rodina, kde ztvárňuje manželskou dvojici se svým dlouholetým kamarádem, Pavlem Zedníčkem.

Zdroj: Autorský text, redakce, Blesk, Super, CNN Prima News; Náhledová fotografie: Chantal/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!