Temné tajemství herečky Kristýny Leichtové: Trauma ze zneužívání

Česká herečka Kristýna Leichtová v jednom ze svých rozhovorů promluvila o svém životním tajemství. V dětství byla sexuálně zneužita, což jí na několik let způsobilo velké trauma.

Kristýna Leichtová vstoupila do českého showbyznysu jako mladá dívka. Když jí bylo dvanáct let, byla konfrontována se situací, kterou v tomto vnímavém věku nedokázala zpracovat a neuměla si ji představit. Jako vycházející hvězda seriálu Comeback byla sexuálně zneužita. Trvalo roky, než se s tím vyrovnala, a nakonec se rozhodla šířit osvětu, aby varovala ostatní dívky.

,,Dlouho jsem to v sobě dusila a skrývala. Jediný člověk, který o tom věděl, byla moje nejlepší kamarádka ze základní školy. Svěřila jsem se jí asi dva týdny poté, co se to stalo. Je to velký zásah. Dvanáct let je věk, kdy vám do intimního prostoru vtrhne někdo, o kom ještě ani nevíte, že existuje,“ popsala nepříjemný zážitek ve svém rozhovoru pro iDNES.

V těžkých chvílích jí nejvíce pomohla reakce její kamarádky. Protože ji neodsuzovala a snažila se ji pochopit, neuzavřela se úplně do sebe. Po nástupu na konzervatoř téma znovu otevřela se svými spolužáky. Tehdy Leichtová zjistila, že každá z nich má s obtěžováním nějakou zkušenost.

Další velký krok udělala ve chvíli, kdy se rozhodla o této temné vzpomínce veřejně promluvit. Jak prozradila pro Extra.cz, dnes už s tím nemá problém, a proto se snaží pomáhat nejen svým sestrám a dcerám, ale i dalším mladým ženám. Chce je povzbudit, aby každý podobný případ nahlásily a nenechaly násilníka uniknout.

,,Mluvím o tom veřejně, úplně v pohodě. Co se týče osvěty, angažuji se v různých spolcích, které už fungují, takže je podporuji. Mluvím o tom, protože to je vlastně nejdůležitější způsob, jak toho démona porazit. Mám nejen dvě dcery, ale mám i čtyři sestry, které už si tím krizovým obdobím prošly a říkám to otevřeně. Myslím, že vědomí, že se to prostě děje a že svět není růžový, jim docela pomohlo,“ řekla ve svém rozhovoru.

Zdroje: Extra.cz, iDNES; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!