Taťjana Medvecká promluvila o své lásce k baletu i nové roli v seriálu Mozaika: „Byla to pro mě docela výzva,“ prozradila

Taťjana Medvecká

Když se objeví ve společnosti, je jí všude plno. I přes svůj úctyhodný věk je stále plná života a má energie na rozdávání. Řeč je o herečce Taťjaně Medvecké (70), dvojnásobné držitelce ceny Thálie a ženě, která si umí užívat života plnými doušky. V nedávném rozhovoru prozradila, co jí dělá radost i jak si užila natáčení nového seriálu Mozaika, který je aktuálně exkluzivně ke shlédnutí na streamovací platformě Voyo.

Oplývá nejen obdivuhodnou vitalitou, ale také temperamentem a jistou dávkou nadhledu, se kterým přistupuje nejen k novým rolím, ale také k všednímu životu. Je velmi skromná a ačkoli s prací končit nehodlá, spokojí se s prostými, jednoduchými věcmi, které jí udělají největší radost. Patří mezi ně i probuzení do nového dne: „Já mám například radost, i když ráno vyjde slunce,“ odpověděla na otázku, co ji činí šťastnou, usměvavá herečka.

Energií nesrší pouze na společenských akcích, kterých se sem tam zúčastní, ale i během natáčení filmů a seriálů. Své živelnosti si je dobře vědoma a sama přiznává, že jí je občas všude „plno“ a musí se ovládat: „Teď jsem se vám projevila ve své plné podstatě. Patrně, když se potom budete dívat na tento rozhovor a uvidíte tento můj zryv, tak to vypadá, že jsem nějaká taková trhlá, přeexponovaná. Že je mě zkrátka moc. Já to vím, to je otázka mého temperamentu,“ pobaveně reagovala Medvecká na své chování během rozhovoru pro redakci Expres.

Svou otevřenou povahu musí krotit i během ztvárňování vážných, dramatických rolí, kterých má na svém kontě nespočet. Nyní se objevuje v novém seriálu Mozaika, kde hraje po boku Karla Heřmánka. Herci zde ztvárňují postarší manželský pár, který se po několika desítkách společného života rozhodne rozejít. Seriál je plný dramatických zvratů a nelehkých životních zkoušek. I proto si Medvecká dala čas na rozmyšlenou, než roli přijala: „Byla to pro mě docela zajímavá výzva,“ prozradila herečka v rozhovoru.

Během natáčení spotu zavzpomínala i na mládí, kdy chybělo málo a místo herečky by se z ní stala profesionální baletka. Tehdy však neobstála v rozdílových zkouškách do přípravky Národního divadla a naplno se začala věnovat herectví: „Láska k pohybu mi ale zůstala. Samozřejmě balet miluji, obdivuji a ráda se na něj dívám. A ten pohyb mám ráda,“ svěřila se herečka.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Expres, Extra; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!