Tajemství, které si chtěl vzít do hrobu: Jiří Sovák měl v autě zabít chodce a ujet. Prý to ale byl jeho syn

jiří sovák, herec

Legendární herec Jiří Sovák (†79), známý zejména jako Evžen Huml ze seriálu Chalupáři, jenž vznikl v roce 1975, si dlouho střežil tajemství, které si chtěl vzít s sebou do hrobu.

Teprve nedávno se podle Blesku ukázalo, že Jiří Sovák před mnoha lety při řízení auta srazil chodce, který svému zranění podlehl. Herec však neposkytl první pomoc a místo toho z místa činu ujel.

Na vině byl alkohol, kterému herec s oblibou holdoval. Jiřímu Sovákovi hrozilo odebrání řidičského průkazu a další trest, který se ale nakonec pravděpodobně nezrealizoval. Herec již byl tehdy velmi populární a hrál v Národním divadle, a proto tehdy podal stížnost na Ministerstvo vnitra, díky čemuž byl případ brzy smeten ze stolu.

„Při této nehodě byl nezjištěným osobním autem s neznámým řidičem smrtelně zraněn občan Vojtěch S., který stejného dne poranění podlehl. Na podkladě svědeckých výpovědí bylo potvrzeno, že kritickou dobu stejným směrem jako nezjištěné osobní auto projížděl se svým vozidlem Jiří Sovák,“ píše se ve zprávě pro Ministerstvo vnitra ČSSR.

Nakonec herce prozradilo jeho auto značky Saab, které řídil. Údajně mělo stejnou barvu i typ, navíc bylo zjištěno, že auto i vypadalo jako po nehodě – například chyběly lišty.

Podle dostupných informací se ale ve skutečnosti jednalo o jeho syna, se kterým sdílel stejné jméno. Kde je tedy pravda?

Jiří Sovák nepocházel z bohaté rodiny. Místo hercem se měl původně stát hoteliérem, píše ČT. Dokonce se nějakou dobu živil jako číšník – aby se zavděčil svému otci, který si přál, aby Jiří uměl řemeslo. To mu však dlouho nevydrželo, protože se rozhodl stát hercem. A nakonec byl mnohem úspěšnější, než si kdy vůbec mohl přát.

Zdroj: Blesk, ČT, autorský text; Náhledová fotografie: J.Broukal/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!