Tajemství Josefa Abrháma: Zlomené srdce Nadi Urbánkové a nedopsaná kniha

Josef Abrhám

Milý, příjemný a oblíbený. Tak by se dal definovat herec Josef Abrhám, ke kterému si našel cestu snad každý divák. Avšak i tento, skoro dokonalý muž, měl své trable.

V mládí prožila velkou lásku s Josefem Abrhámem zpěvačka Naďa Urbánková, uvádí deník Blesk. Byla s ním celých osm let a brala ho jako svého životního partnera. Dokonce s ním chtěla i dítě, ale to Josef odmítl. Údajně se na rodičovství ještě necítil. To, že se Josef Abrhám zamiloval do Libušky Šafránkové se Naďa Urbánková dozvěděla až od své kadeřnice. A to jí zlomilo srdce.

Zpěvačka nedokázala Abrhámovi dlouhou dobu odpustit. Když se informaci dozvěděla, požádala ho, aby jí vrátil klíče od bytu a odešel. Dokonce se snažil malou chvíli nevěru zapírat, ale nakonec všechno přiznal.

Na Libuši Šafránkové byl Josef Abrhám vyloženě závislý, uvádí deník Extra. Byli nerozlučný pár, který lidé milovali jak v reálu, tak na jevišti či před kamerou. Nechtěli hrát odděleně a byli pořád spolu. Sousedi měli pocit, že se občas hádají, ale oni si jen zkoušeli texty do divadla.

Zdeněk Svěrák dokonce prozradil, že když chtěl někdo říct Libušce nějaký nevhodný a peprný vtip, řekla mu, ať ho řekne Pepovi a on jí ho doma poví. Byli spolu dlouhých 45 let, a i když se občas objevily mráčky, vydrželi spolu až do konce života Libušky Šafránkové, která zemřela v roce 2021. Josef Abrhám zemřel rok po ní.

Dva roky před smrtí začal psát Josef Abrhám svou autobiografii, uvádí deník Aha!. Chtěl v ní prozradit svůj životní příběh, ale projekt bohužel nedokončil. Síly mu vzala především Libušina smrt a také nemoc. Josef byl velmi plachý a skoupý na rozhovory, proto by spousta lidí okénko do hercova života velmi ráda uvítala. Uvidíme tedy, zda se o dokončení knihy pokusí syn Josefa Abrháma a Libušky Šafránkové, pan Josef Abrhám ml.

Zdroj: Redakce, autorský text, Blesk, Extra, Aha!; Náhledová fotografie: Martin Pauer/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!