Tajemná minulost Oldřicha Kaisera: Policistovi se vymočil na záda a tvrdil, že je klíště

Český herec Oldřich Kaiser baví lidi, i když nechce. Jak sám v jednom ze svých rozhovorů přiznal, v dřívějších dobách prováděl ne zrovna příjemné věci. Jednou se dokonce dostal na tenký led mezi svobodou a zákonem.

Krátce po ukončení školy byl přijat do prestižního Divadla na Vinohradech a v roce 1973 debutoval jako osmnáctiletý ve filmu Láska. V průběhu 80. let nás po boku Jiřího Lábuse, Jaroslavy Hanušové a Jiřího Korna bavil také ve filmu Možná přijde i kouzelník. Pamětníci vědí, že když byl v televizi, byly ulice českých a slovenských měst prázdné. Všichni seděli doma u televizorů. Nic nenasvědčovalo tomu, že kariéru Oldřicha Kaisera, kterého národ miloval, naruší alkoholismus a výtržnosti.

Některé jeho excesy navzdory vážnosti situace vyvolávají při zpětném zamyšlení úsměv na tváři. Jeho kolegové v divadle například jistě nezapomenou, jak při jednom zájezdovém představení zrušil jejich ubytování v hotelu a místo toho si zamluvil tělocvičnu. Také policisté se mohou pochlubit několika zážitky, v nichž Kaiser sehrál hlavní roli.

Policisté jednou museli zasahovat v nočním klubu, který herec odmítal opustit i po závěrečném představení. Kaiser nejspíš nikdy nezapomene na svou slavnou scénu s klíštětem, kdy se přicucl na záda jednomu z policistů, kterého přitom pomočil. Aby toho nebylo málo, tak mu tvrdil, že je klíště. Strážci zákona museli použít násilí, aby ho dokázali zpacifikovat.

Před časem si svou služební cestu na Moravu zpříjemnil návštěvou nevěstince. Do médií tehdy dokonce unikly snímky nahého herce ve společnosti dvou prostitutek. ,,Nebyl agresivní. Spíše veselý. Čím víc se hosté bavili, tím byl pan Kaiser vstřícnější,“ komentoval návštěvu společenského prominenta svědek zátahu.

Kaiserův alkoholismus byl kvůli jeho velkému talentu a popularitě dlouho všude tolerován, ale nakonec byl postupně vyřazen ze čtyř divadel. Čtyřikrát si také prošel pobytem v léčebně, ale teprve dnes, s Dášou Vokatou po boku, se zdá, že má svůj život pod kontrolou.

S alkoholismem se nějaký čas potýkala i jeho dcera Karolína, která se narodila v manželství s Naďou Konvalinkovou. Začala pít mnohem dříve než otec. Kvůli alkoholu ji těsně před maturitou vyloučili ze školy. Po rodičích kromě negativních věcí zdědila i herecký talent. Když jí otec domluvil malou roli v pohádce Řachanda, na domluvené natáčení nepřišla. Po protialkoholní léčbě se lihovin už nedotkla a nyní se snaží prosadit jako herečka.

Zdroje: Blesk, Novinky, OnlyU; Náhledový obrázek: Oldřich Kaiser/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!