Stěhování vdovy po „božském Kájovi“: Ivana Gottová vyměnila Bertramku za luxusní vilu v hodnotě 68 milionů

Poté, co se Ivana Gottová rozhodla vilu po svém manželovi otevřít v druhé polovině letošního roku pro veřejnost, bylo jen otázkou času, než bude muset najít pro sebe a své dvě dospívající dcery nové bydlení. V blízké době je čeká stěhování do honosně vypadající vily, za kterou Ivana dle výpisu z Katastru nemovitostí utratila neuvěřitelných 68 milionů korun.

Již 1. října loňského roku oznámila na Facebookovém profilu svého muže, který spravuje, že v roce 2024 hodlá vilu Bertramku zpřístupnit veřejnosti, a učinit z ní tak muzeum našeho nejoblíbenějšího zpěváka. Vše v něm bude dle Ivaniných slov přesně takové jako v době, kdy ve vile její manžel žil: „Uvidíte naši milovanou vilu autenticky tak, jak v ní můj muž žil v letech 1974–2019, tedy více než polovinu života. Vím, že by ho těšilo, že se náš rodinný dům otevře veřejnosti“.

Už v době oznámení měla vdova po Karlu Gottovi podepsanou předběžnou kupní smlouvu k nové nemovitosti. Tou je jen pouhé dva kilometry vzdálená vila, umístěná v rezidenční oblasti, zvané Císařka. Smlouvu ovšem nepodepsala sama za sebe, ale jako jednatelka společnosti Karel Gott Agency s. r. o., která vznikla ještě během Mistrova života. Důvodem mohou být značné úlevy na daních, které lze prostřednictvím firmy každoročně využít.

I přesto, že se dnes většina z nás před zakoupením nemovitosti neobejde bez hypotečního úvěru, Ivana Gottová celou výši kupní ceny nového domova uhradila včetně 15% DPH v hotovosti. Otázkou je, zda se jednalo o po manželovi zděděné peníze či o zálohu od investora, který v následujících měsících získá vilu Bertramku.

Tak či tak již nebude muset Ivana ani její dcery řešit nákladné opravy historické vily, neboť zakoupená rezidence patří mezi prostorné a luxusně vybavené novostavby. Do ní si všechny dámy jistě přenesou celou řadu vzpomínek na nezapomenutelného zpěváka.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Blesk; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!