Štefan Margita promluvil o tom, jak se dal dohromady s Hanou Zagorovou

Operní pěvec Štefan Margita (67) si vzal Hanu Zagorovou (†75) už v roce 1992. Jejich manželství bylo šťastné a vydrželo až do zpěvaččiny smrti. Přes ztrátu své milované ženy se Štefan nejspíš nikdy úplně nepřenese.

Hanu Zagorovou zbožňoval už v době, kdy ona sama o jeho existenci nejspíš neměla ani tušení. „Já měl Hančiny plakáty doma. Úplně všude. I na toaletě. Luciano Pavarotti říká, že populární jste ve chvíli, kdy na záchodě je váš plakát. Ano, byla i tam. A pak jsme se seznámili ve Státní opeře, byla se podívat na představení,“ prozradil pěvec v talkshow 7 pádů Honzy Dědka.

Nejdřív to ale trochu vypadalo, že zpěvačka po něm ani zdaleka netouží tak moc, jako on po ní. „Přál jsem si ji vidět, běželi za ní, aby ji zdrželi, já jsem za ní přišel, řekl jsem jí ,Dobrý večer‘. Ona řekla ,Dobrý večer‘ a odešla. A tak jsem si řekl, že až přijedu domů, dám ty plakáty pryč. Ale pak jsme se potkali ještě jednou ve foyer a tam mi řekla, že má druhý den narozeniny a abych se stavil, jestli chci,“ pokračoval Štefan, kterému se nakonec poštěstilo.

„Víte, co jsem jí koupil? Povlečení. A použilo se. Když jsem z té oslavy odcházel, řekla, že nechá pootevřené dveře, a jestli chci, abych se vrátil. Udělal jsem jedno kolečko v Korunní a vrátil jsem se do Chodské ulice,“ chlubil se pěvec, který tehdy musel být štěstím bez sebe.

Pěvec si Hanu Zagorovou nakonec vzal jen jeden den poté, co vstoupil v platnost její rozvod s Vlastimilem Harapesem. Oba však byli přesvědčení, že není na co čekat.

Zdroj: Autorský text, redakce, 7 pádů Honzy Dědka, Blesk; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!