Standa Hložek přišel kvůli slavné písničce o peníze: Vágnerovi tím vydělal na barák!

Standa Hložek

Nejspíš každý zná slavnou písničku Holky z naší školky, která je pořádně chytlavá. Ačkoliv ji Standa Hložek spolu s Petrem Kotvaldem nazpíval, sám z ní neměl vůbec nic. Naopak jeho kolega Karel Vágner na ní vydělal pořádně.

Deska s touto písničkou se prodává dodnes, peníze však nechodí jemu. „Kolik to je, by nám přesně řekl Karel Vágner, který je autorem hudby a chodí mu výpisy z OSA, mně ne,“ prozradil Hložek v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Kdyby nebylo Karla Vágnera, písnička by pravděpodobně nevznikla a je možné, že by se kariéra Hložka a Kotvalda ubírala úplně jiným směrem. Toho jsou si zpěváci nejspíš vědomi, takže to Vágnerovi nemají za zlé. „Je to kamarád. Řekl mi: ‚Stando, kdyby došlo k nejhoršímu a vyhodili tě z domu, máš kam jít, máš u mě jeden pokoj. Druhý má Kotvald‘,“ zněla jeho slova.

To, že přišel o peníze z legendární písničky, bohužel nebyl jeho jediný problém. Před pěti lety vydal knihu, peníze z jejího prodeje však doposud neviděl. „Vydavatelství nás ošulilo,“ přiznal zpěvák.

Hložek si z toho však velkou hlavu nedělá, sám totiž ví, že si peníze dokáže vydělat i jiným způsobem. Letos oslaví 70 let a své kulatiny plánuje oslavit spolu s fanoušky. „V den mých narozenin, 16. září, budu mít Lucernu. Lístky se začnou prodávat na můj svátek 7. května,“ řekl s úsměvem.

Zdroj: Autorský text, Ansu, 7 pádů Honzy Dědka; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!