Smrt Matthewa Perryho objasněna: Zemřel na akutní účinky požití ketaminu, léku proti úzkostem a depresím

Matthew Perry

V pátek byla zveřejněna pitevní zpráva, která konečně objasnila okolnosti smrti oblíbeného amerického herce Matthewa Perryho. Ten zemřel 28. října ve své vířivce na následky utonutí. Nikdo ale až dodnes nevěděl, co se stalo, že se herec utopil. Podle pitevní zprávy zemřel na akutní následky použití ketaminu, píše web Daily Mail.

Ketamin se používá jako anestetikum, ale také jako lék proti depresím a úzkostem. Podle soudního lékaře Matthew podstupoval infuzní terapii ketaminem jako léčbu depresí. Poslední sezení však proběhlo týden a půl před jeho smrtí a ketamin je v těle pouze tři až čtyři hodiny, což znamená, že nevedl přímo k jeho smrti.

„Při vysokých hladinách ketaminu zjištěných v jeho posmrtných krevních vzorcích by hlavní smrtelné účinky byly způsobeny jak kardiovaskulární nadměrnou stimulací, tak dechovou depresí,“ uzavřel soudní lékař Raffi Djabourian. Podle webu Insider si ten den šel zahrát pickelball (raketový sport), což ho zřejmě dost vyčerpalo. Působení teplé vody ve vířivce tomu také moc nepřidalo.

Perry navíc trpěl ischemickou chorobou srdeční a v jeho těle přetrvávaly účinky léku buprenorfinu, který se užívá k léčbě závislostí na opiátech. S tím Matthew bojoval po celý svůj život a s mnoha dalšími démony, jak píše ve své knize Přátelé, milenky a ten ohromný průšvih. Herec byl posledních 19 měsíců svého života čistý, to znamená, že žádné drogy neužíval. Tedy aspoň užívat neměl.

To, že během pitvy byla zjištěna všemožná další poškození jiných orgánů v důsledku jeho bouřlivého života, jeho fanoušci možná ani raději vědět nechtějí. Spíš si chtějí udržet dobré vzpomínky na představitele vtipálka Chandlera ze seriálu Přátelé, díky kterému ho miloval a miluje celý svět.

Zdroje: Autorský text, redakce, Daily Mail, Insider; Náhledová fotografie: Openverse

error: Content is protected !!