Šminky mi voněly už od malička, říká Ondřej Brzobohatý o svých přeměnách v drag queen

Ondřej Gregor Brzobohatý

Když probíhal bouřlivý rozvod Ondřeje Gregora Brzobohatého (40), celé Česko kvůli Taťáně Kuchařové (35) zjistilo, že má skladatel oblibu v převlékání za ženu.

Jeho rozvod byl velmi bolestivý, měl však i své výhody. Díky tomu se ještě více sblížil se svou partnerkou Danielou Písařovicovou (nyní Brzobohatou), která mu jeho zálibu v líčení a převlékání za drag queen narozdíl od jeho exmanželky schvaluje.

Za svůj koníček se ale Ondřej vůbec nestydí, spíše naopak. Nedávno o své zálibě totiž promluvil i veřejně. „Jak rád je sleduji. Nejen v televizi. Rád na ně jezdím i do ciziny, když mám čas. RuPaul’s Drag Race je už taková klasika. Kolikrát zkouším najít vhodný film nebo nový seriál, který bych rozkoukal, ale nakonec většinou skončím u RuPaula. Fascinují mě ty pestré make-upy a transformace do jiné identity,“ přiznal Brzobohatý v časopisu Moje psychologie.

Ondřej tento koníček ale nemá teprve pár let, jak byste možná čekali. Jeho láska k líčení totiž začala už někdy v dětství. „Jako každá drag queen jsem i já samozřejmě koukal na tutoriály. Ono to teď bude možná znít divně, ale mně vždy voněly šminky. A pamatuju si, že jsem odmalička miloval, když mě táta bral do maskéren, vlásenkáren a kostyméren v zákulisí divadla. Viděl jsem maskérky, jak líčí herečky, které vždy měly opravdu silnou vrstvu make-upu, a když jsem sám začal hrát divadlo, tak jsem se i sám zkoušel líčit, to mě začalo moc bavit,“ vysvětloval v časopisu.

Je víc než jasné, že mnoho lidí v Česku nepovažuje jeho chování za běžné, takže se Ondřej občas setkává s kritikou. Ten si z toho však nic nedělá. „Boj proti předsudkům svádím celý svůj život, takže mi ani nevadí, že jsem teď brán právě jako ten chlap, co rád nosí sukni a klidně i podpatky,“ přiznal.

Ondřej už i v minulosti na svých sociálních sítích sdílel fotografii, která dokazuje, že s oblibou chodí na různé drag představení. Vzal s sebou kolegyni Annu Fialovou, která má pravděpodobně podobné akce také ráda.

Zdroj: Redakce, autorský text, Časopis Moje psychologie, Blesk; Náhledová fotografie: Ondrej88CZ/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!