Rytmus čelí nařčení ze šikany: Novinář se jej zeptal na Pellegriniho, raper zveřejnil jeho číslo a nabádal lidi, ať mu píší

Patrik 'Rytmus' Vrbovský

Slovenské celebrity, které se v poslední době veřejně přihlásily k tomu, že podporují kandidáta na prezidenta, Petera Pellegriniho, zažívají krušné chvíle. Mezi nimi nechybí ani Rytmus (Patrik Vrbovský), který si dokázal potíže způsobit úplně sám.

Rytmus, podobně jako spousta známých tváří, nemá rád, když jej kontaktují novináři se záludnými otázkami. To se tentokrát nestalo, protože rapera kontaktoval novinář, který mu položil slušnou otázku. Místo odpovědi se ale dočkal něčeho velmi nepříjemného — Rytmus mezi fanoušky zveřejnil jeho zprávu i s telefonním číslem a své sledující nabádal, aby mu psali zprávy. Známého slovenského zpěváka však sleduje téměř 800 tisíc lidí.

Raper měl navštívit úřad vlády a novináře zajímalo, proč tam jel. Rytmuse se zeptal také na Petra Pellegriniho, což se mu nelíbilo. Podle jeho názoru by jej nikdo otázkami nebombardoval, kdyby volil druhého kandidáta. Novináře však zajímalo, jestli nedostal za podporu Pellegriniho peníze, jelikož hudebník v minulosti říkal, že je apolitický.

„Klidně napište panu novináři a vysvětlete mu, že nejsem politik a nemusím se nikomu zpovídat ohledně toho, jaké mám projekty a koho volím,“ psal ve svém příspěvku Rytmus. Po chvilce svého rozhodnutí ale začal litovat a veřejně se omluvil, protože se chvíli poté strhla lavina zpráv, mnozí navíc psali, že se jedná o šikanu.

Hudebník později uvedl, že jeho návštěva úřadu vlády souvisela s „romskými projekty a projekty o svobodě slova“. Už několik dní předtím řekl, že jeho názor se „nedá koupit“, čímž naznačoval to, že si nenechal za podporu Pellegriniho zaplatit.

„Přátelé, přiznávám, že číslo toho novináře jsem zveřejnit neměl, ale vycházím ze svých zkušeností s tímto typem jednostranných novinářů, kteří z 90 % ohýbají moji pravdu, vytrhávají z kontextu, nebo ze mě dělají nepřítele,“ napsal Rytmus.

Zdroj: Autorský text, Ansu; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!