Radostná zpráva: Tenistka Petra Kvitová (33) čeká se svým trenérem první dítě

Petra Kvitová, Jiří Vaněk

Dvojnásobná wimbledonská vítězka přivítala nový rok 2024 skutečně nečekaně. Spolu se svým manželem Jiřím Vaňkem oznámila, že letos v létě očekávají narození prvního společného potomka. I přesto, že se bezpochyby jedná o poměrně velký zásah do stále pokračující tenisové kariéry, 33letá Kvitová je štěstím bez sebe a na fotografiích je patrné, že se děťátka nemůže dočkat.

I minulý rok své fanoušky a obdivovatele dokázala mile překvapit. V létě se tajně provdala za svého dlouhodobého trenéra, Jiřího Vaňka. Svatba proběhla na romantickém Statku Oblík, který se rozkládá nedaleko města Louny. I přesto, že je Kvitová hojně sledována médii, svatbu se jí podařilo dokonale utajit, a o první svatební střípky se tak mohla se svými sledujícími podělit sama.

Ne každý ale ví, že vztah jedné z našich nejúspěšnějších tenistek a šarmantního trenéra neměl vždy na růžích ustláno. Pokud bychom se chtěli vrátit na úplný zrod jejich vztahu, museli bychom zavítat do roku 2019. Tehdy tenistku v jejím bytě na Prostějovsku napadl recidivista Radim Žondra. I přesto, že se Kvitové podařilo ubránit, zranění její levé ruky bylo natolik fatální, že nebylo jisté, zda se vůbec kdy na tenisové kurty vrátí.

Naštěstí náročná operace dopadla nejlépe, jak mohla, a Kvitová se tak mohla pustit do několikaměsíční rekonvalescence. Ta probíhala právě ve Vaňkově domě, kde se o ní trenér společně se svou dnes již bývalou manželkou obětavě staral. Aby mu Kvitová jeho služby oplatila, poskytla mu později u sebe doma azyl, který oba komentovali slovy, že se jedná o pouhou přátelskou výpomoc. Kde je pravda, vědí jen oni dva.

Každopádně jejich vztah ustál jak nálet bulvárních novinářů, tak i nepřející komentáře „fanoušků“, a dnes se pár těší na narození prvního potomka, který by se měl narodit během léta. I přesto, že se bude Kvitové stýskat po kurtech i cestování, jak sama na svém Instagramu prozradila, nemůže se miminka dočkat: „I když mi bude chybět má každoroční cesta do Austrálie i soutěžení ve sportu, který miluju, těším se na to, že budu nějakou dobu doma a připravovat se na tuhle příští vzrušující kapitolu našich životů,“ vysvětlila.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Expres; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!