První manželství Marty Kubišové: Manžel jí střílel do okna a vyhrožoval sekerou, ona poté v 8. měsíci potratila

První manželství legendární české zpěvačky Marty Kubišové nebylo vůbec šťastné, vzala si totiž tyrana. Režisér Jan Němec ji týral, vyhrožoval jí zbraní a ona následně potratila. Po jeho smrti neuronila ani slzu. Od jeho smrti letos uplynulo sedm let.

Kubišová zažila hrůzné chvíle už v době, kdy spolu chodili. ,,Když se v mém bytě ozval výstřel, myslela jsem si, že někdo sedí na lampě a chce mě zabít. Střílel mi do okna, bylo to hrozné. Policie ale zjistila, že to udělal můj přítel Němec ze svého auta. Byl opilý,“ vzpomíná zpěvačka, jak uvádí deník Blesk.

,,Kulky létaly kolem mě. Ale slíbil, že s touhle hloupostí přestane, až si ho vezmu. Prý chtěl jen vystřelit můj monogram do stropu. Babička pak vždycky říkala, že jdu na rande se svým vrahem,“ prozradila Kubišová pro Kafe.cz. Místo aby tohoto muže odmítla, vzala si ho za manžela. Po svatbě se ale nic nezměnilo.

Manžel se začal utápět v alkoholu. ,,Nekontrolovaně pil. Ráno si dával dva decilitry vína, po obědě přidal jednoho nebo dva panáky a ve čtyři odpoledne už byl pod stolem. Jednou za mnou přišel, dal mi klíče od spíže a řekl: Když na tebe vezmu sekeru, nic mi nedávej! Nakonec za mnou přišel se sekerou, tak jsem mu ty klíče dala. Řekla jsem: Nejsem blázen, abych se nechala zabít,“ svěřila se ve své knize Láska z bezčasí.

Všechny tyto okolnosti přispěly k tomu, že v roce 1971 v osmém měsíci potratila. Mrtvou holčičku v sobě nosila dlouhý týden. Teprve poté jí ji lékaři vyňali a po složité operaci přežila i klinickou smrt. Ani po této tragédii neměla sílu ho opustit. Rozvedla se s ním o rok později, když se dozvěděla o jeho nevěře. V roce 1974 režisér emigroval do Ameriky. Do vlasti se vrátil až v roce 1989.

ZdrojeBleskKafe.cz; Náhledový obrázek: Show Jana Krause/Public domain

error: Content is protected !!