Princezně Kate byla zjištěna rakovina: Jsem na začátku léčby, oznámila

Kate, princezna z Walesu, v pátek nečekaně prozradila, že jí byla diagnostikována rakovina a že se momentálně nachází v „rané fázi“ její léčby. Ve zveřejněném videu na sociálních sítích popsala lékaři odhalenou diagnózu jako „obrovský šok“. Zprávu se rozhodla sdílet se světem dva měsíce poté, co se dočasně stáhla z veřejného života po prodělané operaci břicha, o níž tehdy Kensingtonský palác prohlásil, že se jednalo o nenádorové banální onemocnění břicha.

Jak ale Kate ve videu prozradila, už tehdy se potýkala se závažnými potížemi: „V lednu jsem v Londýně podstoupila závažnou operaci břicha a v té době se zdálo, že můj zhoršený zdravotní stav s rakovinou nesouvisí,“ uvedla 42letá manželka následníka britského trůnu, prince Williama. „Operace byla úspěšná. Provedená pooperační vyšetření však ukázala, že se jedná o rakovinu. Lékařský tým mi proto doporučil, abych podstoupila preventivní chemoterapii, a nyní jsem v počátečním stádiu léčby,“ pokračovala Kate s patrným zármutkem v hlase.

Příznivce královské rodiny však vzápětí ujistila, že nejen ona, ale i její manžel William dělají vše proto, aby nelehkou situaci ustáli. I proto žádají o poskytnutí co největšího soukromí i s ohledem na jejich tři malé děti. Ani pro ně není nastalá situace pochopitelně snadná a princeznino stáhnutí do ústraní souviselo právě i s nimi: „Trvalo mi, než jsem se zotavila z vážné operace, abych mohla zahájit léčbu. Ale hlavně nám trvalo, než jsme Georgovi, Charlotte a Louisovi vše vysvětlili způsobem, který je pro ně vhodný, a ujistili je, že budu v pořádku,“ dodala princezna odhodlaně.

Kate následně všechny ujistila, že se cítí dobře a každým dnem jí je lépe a lépe. Vyzdvihla i péči, kterou jí poskytuje její manžel a poděkovala všem, kteří na ni v posledních týdnech mysleli. V závěru příspěvku dodala, že nyní jako rodina potřebují dostatek prostoru, aby nastalou situaci co nejlépe zvládli: „Doufám, že pochopíte, že než dokončím svou léčbu, potřebujeme jako rodina dostatek času, prostoru a soukromí.“

Dle informací portálu CNN chtěli manželé s oznámením počkat, dokud jejich děti nebudou mít velikonoční prázdniny. Princ William se snaží vyvažovat podporu své manželky a dětí se svými pracovními povinnostmi. Kate plánovala, že se již po Velikonocích naplno vrátí do veřejného života, ale lékařským týmem jí bylo doporučeno, aby práci i nadále odložila. Věříme, že princezna nelehkou životní zkoušku ustojí a nad zákeřnou nemocí zvítězí.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, CNN, BBC, People; Náhledová fotografie: Openverse

error: Content is protected !!