Princezna Kate se stala terčem kritiky: Vévodkyně pobouřila část britského národa nalakovanými nehty

Princezna Kate se spolu s ostatními členy královské rodiny zúčastnila Velikonoční vigilie. Kromě toho, že to princezně neskutečně slušelo, však britský národ zarazil zcela jiný detail jejího vzhledu. Princezna měla nehty nalakované tmavě červenou barvou.

Princezna z Walesu se na první Velikonoce královské rodiny po smrti královny Alžběty II. odklonila od tradice a udělala odvážný módní krok. Britská královská rodina dorazila v neděli 9. dubna do kaple svatého Jiří na hradě Windsor před první nedělní velikonoční bohoslužbou za vlády krále Karla III. Princ a princezna z Walesu dorazili do kaple se svými třemi dětmi a všichni byli sladěni do modré barvy.

Devítiletý princ George vypadal švihácky v tmavomodrém obleku s kravatou, zatímco jeho mladší sestra princezna Charlotte, měla pod květinovými šaty od britské značky Rachel Riley tmavomodrý kabátek se světle modrými punčochami. Rodinná vycházka byla zároveň první účastí prince Louise na velikonoční bohoslužbě. Čtyřletý člen královské rodiny si při příležitosti svého debutu oblékl modré šortky a podkolenky s námořnicky modrým sakem a kravatou, uvádí portál Daily Mail

Princezna Kate mezitím ohromila v kobaltově modrých šatech s kabátem, které měla na sobě již na loňské bohoslužbě ke Dni Commonwealthu. Modrý vzhled doplnila odpovídajícím kloboukem ve tvaru polštáře a kabelkou do ruky. Pozornost však upoutala její odvážná červená manikúra.

Přestože ženy v královské rodině mohou nosit lak na nehty, obvykle se vyhýbají pestrým nebo rušivým barvám. Ačkoli to není oficiální královský protokol, zesnulá královna Alžběta II. údajně dávala při oficiálních událostech přednost odstínům v pleťovém odstínu, jak uvádí portál Hello.

„Musí mít pleťovou barvu, takže například ostře červená a jasně růžová nejsou správné, zejména pro oficiální příležitosti, a zvláště během smutku,“ řekl deníku People v roce 2022 poradce pro etiketu a protokol William Hanson. „Takže buď průsvitná, nebo tmavě růžová – takže by to v podstatě měla být barva vašich nehtů, aby to vypadalo přirozeně.“

ZdrojeHelloDaily MailPeople; Náhledový obrázek: Kate Middleton/Openverse wikimedia commons

error: Content is protected !!