Princezna Kate na Balmoralu vyfotila šťastnou královnu po boku svých pravnoučat

V pátek si někteří členové královské rodiny na sociálních sítích připomněli výročí narození královny Alžběty II., která zemřela loni v září po více než 70 letech vlády. Mezi vzpomínajícími nemůže chybět ani samotná princezna z Walesu.

Bývalá panovnice by se 21. dubna dožila úctyhodných 97 let. Na Instagramu královské rodiny se objevila fotografie usměvavé panovnice, oblečené v bleděmodrém obleku s nepřehlédnutelným kloboukem, jak drží jemnou kytici květin. ,,Dnes si připomínáme neuvěřitelný život a odkaz Jejího Veličenstva královny Alžběty II. v den, kdy by se dožila 97 let,“ stálo u fotografie.

Osobnějšími slovy se na svém Instagramu pochlubila také Sarah Fergusonová, která zveřejnila fotografii z mladších let. ,,Dnes by královna oslavila 97. narozeniny a já trávím den myšlenkami na ni. Po více než 70 let byla stálou a neochvějnou přítomností v našem národním životě a pro mě byla úžasnou tchyní, přítelkyní a rádkyní. Chybí mi víc, než lze vyjádřit slovy,“ napsala k portrétu Alžběty II.

Bývalá manželka královnina syna Andrewa se od její smrti stará o Alžbětiny dva milované psy plemene corgi. ,,Jsou to národní ikony, a tak pokaždé, když honí veverku, propadám panice,“ popsala vévodkyně. ,,Ale jsou to také skuteční domácí mazlíčci. Pokaždé, když štěkají a v dohledu není žádná veverka, myslím si, že je to proto, že kolem prochází královna,“ řekla před několika týdny časopisu People.

Dosud nezveřejněnou fotografii, kterou pořídila Kate, zveřejnili princ a princezna z Walesu na svém Instagramu u příležitosti jejích 97. narozenin. Fotografie byla pořízena krátce před její smrtí, v létě, na zámku Balmoral. Na snímku je panovnice obklopena některými ze svých pravnoučat, která na zámku ve Skotsku trávila letní prázdniny.

Zdroje: Hola, Marca, News24, People; Náhledový obrázek: Royal UK-Public domain

error: Content is protected !!