Princ Harry se zúčastní korunovace krále Karla III. Meghan s dětmi ale nepřijede

Ve Velké Británii jsou přípravy na korunovaci krále Karla III. ve velkém proudu. Po dlouhém mlžení se konečně Buckinghamský palác rozhodl prozradit, kdo se letošní korunovace zúčastní. Mnoho členů královské rodiny totiž dostalo stopku.

Opravdu velmi dlouhou dobu se spekulovalo o tom, zda se korunovace svého tatínka, krále Karla III., zúčastní i jeho mladší syn, Princ Harry s rodinou. Buckinghamský palác nakonec ve středu odpoledne zveřejnil zprávu o tom, že se princ Harry korunovace zúčastní.

„Buckinghamský palác s potěšením potvrzuje, že vévoda ze Sussexu se zúčastní korunovační bohoslužby ve Westminsterském opatství 6. května,“ stojí v oficiálním prohlášení Buckinghamského paláce.

Harry ale přijede sám. Jeho žena Meghan a děti ale nepřijedou. Zůstanou v Kalifornii. Právě nejstarší potomek páru oslaví 6. května čtvrté narozeniny. Přestože oslavy korunovace nového krále Velké Británie potrvají tři dny, podle portálu People se princ Harry objeví pouze na ceremoniálu ve Westminsterském opatství. 

Bude to však poprvé, co se sejde s rodinou od vydání jeho autobiografie Spare. Jak uvedl zdroj z blízkého okolí, princ Harry údajně několikrát prozradil, že by chtěl být svému otci na blízku během takto důležité události.

Zdroje: People, BBC; Náhledový obrázek: Prince Harry at the 2017 Invictus Games opening ceremony/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!