Monica, Rachel, Ross, Phoebe a Joey se rozloučili s Chandlerem: Herci ze seriálu Přátelé dojemně vzpomínali na zesnulého kolegu

Přátelé

Nedávno zesnulý herec Matthew Perry měl pohřeb sice už 3. listopadu, jeho kolegové ze seriálu Přátelé se však ze svých citů vypsali až téměř po dvou týdnech. Courteney Cox, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc i David Schwimmer sdíleli na svých instagramových účtech vzpomínky na člena jejich rodiny, kterou se během 10 let natáčení stali.

Courteney (Monica) sdílela video z natáčení první milostné scény s postavou Chandlera. Ta se odehrála v Londýně den před svatbou Rosse Gellera s Emily. „Chandler a Monica měli mít v Londýně úlet na jednu noc. Ale díky reakci diváků se z toho stal začátek jejich milostného příběhu. V této scéně mi předtím, než jsme začali točit, pošeptal vtipnou hlášku. Takové věci dělal často. Byl vtipný a milý,“ říká Courteney ve svém vyjádření s tím, že je vděčná za každý okamžik, který s Matthewem prožila.

Nejvíce svým příspěvkem fanoušky rozplakala asi Jennifer Aniston (Rachel), do které byl Matthew zpočátku zamilovaný. Ta se s nimi podělila o jednu zprávu, kterou jí Matthew jednou zničehonic poslal. „To, že jsem tě rozesmál, mi prostě zlepšilo den,“ napsal Matthew a připojil fotku. „První z tisíce případů,“ odpověděla Jennifer, kterou ztráta milovaného kolegy a člena jejich vyvolené rodiny velmi zasáhla. „Matty totiž věděl, že rád rozesmívá lidi. Jak sám říkal, když neslyšel „smích“, myslel si, že umře. Jeho život na tom doslova závisel. A to se mu také podařilo. Rozesmál nás všechny. A to pořádně,“ píše Jennifer ve svém příspěvku. „Mluvím s tebou každý den… někdy skoro slyším, jak říkáš: „Mohl bys BÝT ještě větší blázen?“ zakončila herečka svůj srdceryvný vzkaz. A navrch přidala ještě video, kde se Chandler loučí s Rachel, která má odletět za prací do Paříže.

S Matthewem se v podobném rázu rozloučil i představitel Joeyho, Matt LeBlanc. Vzpomínal na jejich společné chvíle, které patří k jeho nejoblíbenějším. „Vždycky se budu usmívat, když si na tebe vzpomenu, a nikdy na tebe nezapomenu. Nikdy. Roztáhni křídla a leť, bratře, konečně jsi volný. A těch dvacet babek, co mi dlužíš, si asi necháš,“ zavtipkoval herec u svého příspěvku složeného z několika fotek.

Za čas strávený společně s Matthewem poděkovala i Lisa Kudrow alias praštěná Phoebe, kterou Matthew považoval za jednoho z nejvtipnějších a nejchytřejších lidí ve svém okolí. Lisa dokonce Matthewovi napsala předmluvu do jeho knižní zpovědi. „Děkuji ti za to, že ses objevil v práci, když ti nebylo dobře, a pak, že jsi byl naprosto skvělý. Děkuji ti za nejlepších deset let, které člověk může prožít,“ napsala Lisa, kterou Matthew dokázal každý den rozesmát takovým způsobem, že ji bolely svaly a po tváři jí tekly slzy.

No a už zbývá jen David Schwimmer (Ross), který si ke vzpomínání zvolil také jednu z jeho nejoblíbenějších scén s Matthewem. Na ní se Ross a Chandler vrátili do vysokoškolských let a spolu s Rachel a Monicou slavili Díkůvzdání u Gellerových. Ano, to je ten díl, kdy Chandler přijde o svůj prst na noze. „Děkuji ti za deset neuvěřitelných let smíchu a kreativity. Nikdy nezapomenu na tvůj dokonalý komický timing a podání. Dokázal jsi vzít přímý dialog a ohýbat ho podle své vůle, což vedlo k něčemu tak originálnímu a nečekaně vtipnému, že to stále ohromuje. A měl jsi srdce. Bylo velkorysé a podělil ses o něj s námi, takže jsme ze šesti cizích lidí mohli vytvořit rodinu,“ okomentoval herec snímek, který znázorňuje jeden z jeho nejoblíbenějších okamžiků.

Matthew Perry zemřel 28. října ve svém domě. Příčinou smrti bylo utonutí ve vířivce, okolnosti jeho úmrtí se však stále vyšetřují. Podle slov jeho asistenta herec měl zřejmě zástavu srdce. Drogy a alkohol v tom však žádnou roli nesehrály.

Zdroje: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: Hot Rod Homepage/Openverse

error: Content is protected !!