Prachařova drsná slova o nezodpovědných turistech z Česka: Těch blbců může v Tatrách umřít víc

Český moderátor a herec Jakub Prachař musel v horách čelit několika těžkým situacím. Kromě natáčení ve velkých mrazech musel navíc podstoupit i pěší túry, které leckdy vedly velmi nebezpečným terénem.

Jakub Prachař ve Vysokých Tatrách minulý rok na jaře natáčel komedii Buď chlap. V horách strávili zhruba tři měsíce. ,,Natáčení se mi moc líbilo, možná méně se líbilo ochráncům přírody, protože jsme byli i v místech, kam jinak chodí jen kamzíci a medvědi,“ prozradil na začátku svého vyprávění.

,,Při natáčení jsem si například uvědomil, že se dá umřít v řece, kde je 40 centimetrů vody, potkali jsme i opravdového medvěda, viděl jsem kamzíka. Zanechalo to ve mně velmi silný dojem, užil jsem si to, ale uvědomil jsem si to nebezpečí,“ řekl Prachař.

Podotkl, že při natáčení filmu se na mnohá místa nedalo dostat jinak než pěšky, takže to bylo i fyzicky dost náročné. ,,Jsou místa, kudy nevede asfaltová cesta, což je dobré pro přírodu, ale horší pro filmaře, takže jsme měli i ‚výšlap‘, ale to k tomu patřilo, člověk pak nemusel tolik hrát, protože to vyčerpání bylo přirozené,“ dodal herec.

Na nezodpovědné krajany má však Jakub Prachař vyhraněný názor. ,,Myslím, že Tatry mají pravdu, když chtějí snížit počet českých dementů, kteří se neumějí obléknout do hor. Ale pak má horská služba starosti. Jejich chlapi mi říkají, že zatímco dřív jsme tam chodili v kraťasech a sandálech, teď máme novinku – chodíme do hor bosí. Loni prý zachraňovali rekordní počet bosých Čechů, kteří chtěli být ještě víc v kontaktu s přírodou. Takže si myslím, že těch blbců by tam mohlo umřít ještě víc,“ prohlásil bez okolků.

Zdroje: Pluska, Star24; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

error: Content is protected !!