Po korunovaci nasadil princ Harry úsměv od ucha k uchu a spěchal zpět do Ameriky za synem

Princ Harry seděl na sobotní korunovaci svého otce Karla III. ve třetí řadě a neměl žádnou oficiální roli. Dokonce se po samotném slavnostním obřadu neobjevil mezi ostatními členy králoské rodiny na balkoně Buckinghamského paláce. Podle informací bezprostředně po obřadu odjel na letiště Heathrow a odletěl zpět do Ameriky.

Princ Harry teprve před několika týdny potvrdil, že se obřadu zúčastní, ale bez své manželky Meghan Markle, která zůstala v Kalifornii, kde žijí se svými dvěma dětmi Archiem a Lilibet. Jeho příjezd a místo, které mu bylo vyhrazeno při korunovaci ve Westminsterském opatství, vyvolal v britských médiích řadu spekulací.

Bylo to zcela poprvé, co byl princ Harry viděn na veřejné akci se svou královskou rodinou od vydání svých kontroverzních pamětí Spare na začátku tohoto roku. Harry a bratr krále Karla III., princ Andrew, kteří v sobotu rovněž neměli žádnou oficiální funkci, již nejsou aktivními členy královské rodiny.

První z nich se své role vzdal dobrovolně a odstěhoval se s manželkou do Spojených států, zatímco druhý upadl v nemilost kvůli své údajné roli v sexuálním skandálu. Manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu, zůstala s dětmi v Los Angeles, kde jejich syn princ Archie v sobotu oslavil své čtvrté narozeniny. Harry po korunovaci nasadil úsměv od ucha k uchu a spěchal za synem do Ameriky.

Zdroj z královské rodiny již dříve americkému webu Page Six sdělil, že princ Harry hodlá vynaložit veškeré úsilí, aby se na Archieho narozeniny včas vrátil. Na loňském pohřbu zesnulé královny Alžběty II. seděl princ Harry v opatství ve druhé řadě – přímo za králem. Dnes seděl ve třetí řadě a výhled mu podle některých zakrývalo peří zdobící vojenský klobouk jeho tety, princezny Anny.

Zdroje: BBC, Daily Mail, The Guardian; Náhledový obrázek: Prince Harry at the 2017 Invictus Games opening ceremony/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!