Petra Vojtková by se ráda stala trojnásobnou maminkou, manžel Roman je ale proti

Roman Vojtek, Petra Vojtková

I přesto, že se herečtí manželé Vojtkovi stali rodiči malého syna Vincenta teprve v loňském prosinci, ani ne po půl roce pomýšlí krásná Petra Vojtková (37) na rozšíření jejich početné rodinky. Nejenže se po krátké době naplno vrátila ke svým pracovním povinnostem, v rodičovství se natolik našla, že by se třetímu společnému potomkovi nebránila a v případě, že by dalším dítětem v pořadí byl opět chlapec, má pro něj vymyšlené dokonce i jméno.

Roman Vojtek (51) její nadšení však nesdílí. Svůj podíl na jeho zatím neměnném rozhodnutí má i skutečnost, že z bývalého manželství s Terezou Vojtkovou má již starší dceru Editu (13) a mladšího syna Benedikta (8). Herec, který si srdce diváků získal především rolí v retrospektivním seriálu Vyprávěj, by se tak s příchodem dalšího potomka stal už pětinásobným otcem, neboť s manželkou Petrou vychovávají kromě syna Vincenta i jeho staršího brášku Nathaniela.

Ačkoliv Petru rodičovské radosti i starosti zcela naplňují, krátce po porodu se stejně jako v minulosti vrátila opět na divadelní prkna. Za sebou má náročné zkoušení role v chystaném muzikálu Tarzan, jehož premiéra proběhne již 4. dubna v divadle Hybernia. Dalších rolí se ujaly známé tváře, jako je muzikálový zpěvák Marian Vojtko či zpěvačka a dabérka Lízy Simpsonové z legendárního animovaného seriálu Simpsonovi, Ivana Korolová. Chybět nebude ani Roman Vojtek, který v muzikálu ztvární postavu gorily Kerchaka.

Na proběhlé tiskové konferenci k uvedení očekávaného muzikálu, Petra Vojtková redakci Extra mimo jiné prozradila, do jaké míry je ve výchově svých dětí benevolentní: „Já vůbec neumím říkat ne, to se učím celý život. Jsem hodně benevolentní. Já věřím tomu, že to dítě učí mě a mám se od toho dítěte co naučit. Ono se mi kolikrát stává, že já se tomu dítěti i omluvím, protože si uvědomím, že to, co mi řekne on, tak je pravda. To rodičovství má úžasný přesah,“ vysvětlila svůj postoj k rodičovství.

Rovněž přiznala, že pokud by dokázala manžela přesvědčit a rodinka by se znovu rozrostla, dokázala by skvěle rozjetou kariéru pověsit na hřebík: „Na jevišti se cítím jako doma, ale to srdce mám doma s klukama a s Romanem. Já bych se klidně vzdala kariéry. Mně by to vůbec nevadilo. Ta rodina mě naplňuje natolik, že mně by ani nevadilo, kdyby přišlo něco jako další covid,“ dodala kráska s úsměvem.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Život v Česku; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!