Pavlína Pořízková (58) po výměně kyčlí už po čtyřech dnech chodila po schodech: Tvrdě na to doplatila

pavlína pořízková

Modelku Pavlínu Pořízkovou (58) celý život trápily kyčle, nakonec se ještě před oslavou svých 60. narozenin rozhodla pro jejich výměnu. Ačkoliv měla z operace menší obavy, nakonec vše dopadlo skvěle a ona už po čtyřech dnech chodila po schodech.

Pavlína Pořízková má vrozenou malformaci kyčle, i tak ale patřila k těm nejlepším modelkám. Před nedávnem se rozhodla pro jejich oboustrannou výměnu, která dopadla skutečně skvěle. Modelka se jen pár hodin po operaci dokázala postavit, po pár dnech už chodila a nebála se ani schodů. „Čtvrtý den po operaci – a já chodím bez asistence, dokonce i nahoru a dolů po schodech ve svém bytě,“ chlubila se na svých sociálních sítích.

Tak rychlá rekonvalescence samozřejmě není zcela obvyklá, na což brzy přišla i Pavlína. Cítila se tak skvěle, že na operaci na chvíli dokonce i zapomněla. Možná i proto se odvážila dřepnout, aby sebrala něco ze země, což byla velká chyba, která ji vrátila zpět na začátek.

V tu chvíli modelce začaly natolik příšerné bolesti, až se začala bát, jestli si své nové kyčle nepoškodila. Nezbývalo jí nic jiného, než ihned zkontaktovat svou lékařku. „Ujistila mě, že to byl hloupý pohyb, teď budu mít větší bolest a otok na té straně, ale v podstatě jsem nepoškodila nic, co bylo tak pracně opraveno,“ vysvětlila.

Na svou neopatrnost modelka tvrdě doplatila. Pavlína musela pohyb a chození po bytě úplně pozastavit a místo toho si lehnout na gauč, kde si bude ještě několik dnů číst knížku a trávit čas se svým psem. Doufejme, že bude brzy opět fit!

Zdroj: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!