Pavla Novotného vyšetřuje policie za nevhodný výrok o Palestincích: Jsou to opice, vybombardovat, napsal. Později se za něj omluvil

Pavel Novotný

Řeporyjský starosta Pavel Novotný, který je synem známého baviče Petra Novotného, si zase pustil pusu na špacír a nedopadlo to pro něj vůbec dobře. Novotný totiž na svém profilu na sociální síti X (bývalý Twitter, pozn. redakce) okomentoval video z útoku Palestinců na autobusové zastávce, při kterém zastřelili tři lidi a dalších šest zranili, píše web Seznam zprávy.

Novotný použil velmi nevybíravá slova, která by člověk v politické sféře veřejně vůbec používat neměl. „Záběry ranní střelby v Jeruzalémě jsou jednoznačné: Palestinci jsou opice. Regulérní opice. Nic víc,“ cituje jeho příspěvek zmíněný web. Zatímco ministryni obrany Janě Černochově se příspěvek líbil, europoslanec Mikuláš Peksa Novotného vyzval, aby svůj názor přehodnotil. Novotný však zřejmě nic takového v úmyslu neměl, protože v jedné z odpovědí na kritiku svého uvažování reagoval slovy: „Nejsou rasa. Kolektivní vinu neuplatňuji, zvolili si Hamás. Je mi to líto, ale jsou to zrůdy. Opice. Vybombardovat“.

O několik hodin později si zřejmě uvědomil, že to, co napsal, není úplně správné. A tak svůj původní příspěvek smazal a napsal nový. „Omlouvám se za ten tweet (příspěvek, pozn. redakce) s těmi Palestinci. Bylo to přes čáru,“ cituje jeho slova deník Aha. Jenže to mu už nebylo nic platné. Případem se ještě před tím začala zabývat policie. „Na platformě X jsme zaznamenali tento výrok, kterým se nyní zabýváme a věc prověřujeme,“ potvrdil mluvčí pražské policie Daněk.

Novotného výrok byl ovlivněn jedním faktorem, a to tím, že jeho otec je Žid. Emoce tak chvíli velely jazyku, potažmo prstům, které příspěvek na sociální síť psaly. Spousta jeho sledujících jeho omluvu přijala.

Zdroje: Autorský text, redakce, Seznam zprávy, Aha!; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!