Pauza kapely Bacily vyděsila fanoušky Václava Neckáře, jeho bratr je ale uklidnil: Z pódia ho jednou budou muset sestřelit

Před třemi dny se na stránkách Ticketportalu objevila znepokojivá zpráva o tom, že kapela Bacily od 1. ledna 2024 končí s dalším koncertováním. Kapela už od roku 1971 vystupuje s legendárním zpěvákem Václavem Neckářem, tudíž první obavy zamířili ihned k jeho zdravotnímu stavu.

80 let je přeci jenom už pořádný věk a Václava občas nějaké ty zdravotní neduhy potrápily. Zpráva o konci se objevila pod, nyní už zrušeným, koncertem v Kongresovém centru ve Zlíně. Ten se měl konat příští rok 8. dubna.

Fanoušci se začali obávat, že jejich oblíbeného zpěváka trápí další zdravotní komplikace, jeho bratr Jan však tyto spekulace uvedl na pravou míru. „Měli jsme bráchovy osmdesátiny. Za tím bylo plno starostí a práce. Takže jsme trochu unavení, už jsme staří. Myslím, že si zasloužíme chvíli pauzu,“ řekl Jan v rozhovoru pro CNN Prima News.

Kapela teď odehraje poslední koncerty, mezi kterými je vystoupení v Jeseníkách a Českých Budějovicích, a pak nastoupí na zasloužený odpočinek. Kromě únavy jsou důvodem ale také zdravotní komplikace, které postihly právě Jana. „Mám prsty s artritidou, bolí mě každý úhoz do kláves. Je toho moc. Nashromáždily se různé neduhy,“ svěřil se Václavův mladší bratr.

Václav je prý naopak jako rybička. Klidně by vystupoval dál, jenže bez kapely to půjde těžko. Jeho fanoušci si tedy můžou oddechnout a jistě uznají, že Václav si pauzu rozhodně zaslouží. Určitě se nechystá odpočívat navěky, protože, podle slov svého bratra, ho z pódia budou muset jednou sestřelit.

Zdroje: Autorský text, redakce, Ticketportal, CNN Prima News; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!