Obžalovaný Jan Cimický: Měl spadnout ze schodů a skončit v nemocnici

Jan Cimický

Zdá se, že na tom psychiatr Jan Cimický (75) není vůbec dobře. Zatímco před časem skončil v nemocnici ve vážném stavu a spekulovalo se o tom, že chtěl spáchat sebevraždu, nyní měl spadnout ze schodů.

Známý psychiatr Jan Cimický je obžalovaný ze 4 případů znásilnění a 35 případů vydírání. Avšak dění kolem psychiatra, který se v minulosti vyjadřoval i k duševnímu stavu českých celebrit, nabírá na zajímavých obrátkách.

Před nedávnem Cimický skončil ve vážném stavu v nemocnici, když se předávkoval léky. Tehdy se mluvilo o tom, že chtěl spáchat sebevraždu. On sám však Expresu prozradil, že za jeho kolapsem stálo něco jiného. „Pokus o sebevraždu to nebyl. Dva roky jsem v neustálém stresu, člověk je z toho unavený a vyčerpaný. Špatně spím, takže mým cílem bylo využít víkend k tomu, abych ho mohl prospat. Podcenil jsem ale to, že můj organismus je velmi vyčerpaný, takže bude na některé věci reagovat ostřeji. Zkrátka jinak, než člověk očekává. Vzal jsem si prášky, ale účel, který měly splnit, byl zcela překrytý tou intoxikací, která vyžadovala hospitalizaci a víceméně až záchranu života,“ nechal se slyšet. Zároveň také přiznal, že zhubl zhruba dvacet kilogramů a že na tom není psychicky nejlépe.

Ovšem nyní přišla další rána. Podle Blesku měl psychiatr skončit před začátkem soudního procesu opět v nemocnici. Podle zmíněného deníku se totiž Cimický zřítil ze schodů. Hlavní líčení mělo proběhnout v úterý 7. listopadu, avšak předseda soudního senátu Petr Novák onemocněl a proto bylo jednání odročeno na 4. ledna příštího roku. Všichni však s napětím očekávají, jak se celá kauza nakonec vyvine.

Zdroj: Autorský text, redakce, Expres, Blesk; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!