Nikol Leitgeb převzala Stříbrnou medaili předsedy Senátu: Sklízí chválu i negativní kritiku

Nikol Leitgeb Štíbrová

Influencerka Nikol Leitgeb, za svobodna Štíbrová, se na konci srpna svým fanouškům na Instagramu pochlubila zprávou od předsedy Senátu Miloše Vystrčila. V ní se píše, že ji bude předána Stříbrná medaile předsedy Senátu, a to za její přínos v oblasti pomoci potřebným.

Nikol se totiž dlouhodobě věnuje finančním sbírkám, které pořádá každou první neděli v měsíci. Ze spousty zaslaných tipů na sbírku vylosuje jednu a tu pak sdílí svým sledujícím a žádá je o příspěvek. Díky ní se tak pomohlo už několika potřebným lidem, které trápí složitá životní situace a nemají vlastní finanční prostředky nebo jim odmítla pomoct zdravotní pojišťovna.

Letošní předávání se opět uskutečnilo 28. září v Hlavním sále Valdštejnského paláce tak, jako už 12 let, informuje Instagram Senátu České republiky. Nikol se na slavnostní předávání dostavila po boku svého manžela Petra. „Chvíli si medaili nechám v kredenci já, a pak si ji asi dáme kolovat. Pač je nás všech, co se tady každou chvíli snažíme pomoct těm, kteří mají od života naloženo víc než ostatní. Děkuju, že to takhle krásně a dlouho táhneme spolu,“ napsala Nikol na svůj profil, kde sdílela několik fotek z ceremoniálu.

Podle většiny svých fanoušků si Nikol takové ocenění stoprocentně zaslouží. Důkazem je také nedávná sbírka pro dvouletého Martínka, která zahýbala Českem. Potřebných 100 milionů korun vybráno bylo a ještě přes 49 milionů navíc Do propagace sbírky se zapojilo několik známých osobností, jak informuje portál televize Nova, a tím pádem na Martínkovu léčbu přispělo přes 200 tisíc lidí. Nikol však kromě kladných reakcí sklízí i ty negativní. Pár lidí jí vyčítalo, že díky tomuto dobrodiní se snaží jen získávat další a další sledující a tím dostává víc peněz za placené reklamy, píše časopis Blesk.

Nikol však svoje fanoušky uklidnila, že se v žádném případě nechce na ničem přiživovat, byť díky velkému počtu sledujících opravdu bere od firem dost peněz. Na druhou stranu ale zase může velkou měrou přispívat na různé sbírky. Ujistila zlé jazyky, kteří se zajímají o to, kolik dává na sbírky ona, když přesvědčuje ostatní lidi, že opravdu dává. A jelikož má Nikol dobré srdce, tak jí to věříme.

Zdroj: Redakce, autorský text, Blesk, Tv NovaNáhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

Napsat komentář

error: Content is protected !!