Nejdříve kóma, poté smrt: Oblíbený zpěvák Vladimír Tesařík zemřel po banálním pádu z kola

Spolu se svým bratrem se proslavil díky skupině YOYO Band. Před 20 lety však Vladimír Tesařík spadl z kola a byl okamžitě hospitalizován. Domů se už nevrátil, zemřel 9. června 2003.

Vladimír Tesařík se narodil 20. září 1947. Byl sportovně nadaný, jako skokan do výšky se stal juniorským mistrem světa a dostal se do reprezentace. Kvalifikoval se také na letní olympijské hry v Mexiku, ale nakonec se jich nezúčastnil. Ve volném čase se spolu s bratrem Richardem věnoval hudbě, talent zřejmě zdědili po babičce, která byla operní pěvkyní. Koncem 60. let se rozhodli založit kapelu. Nejprve vytvořili vokální kvartet, jehož členem byl i Ondřej Hejma, a později vznikl YOYO Band.

Právě Vladimír byl tvůrčí osobností skupiny, která hrála směs soulu, reggae a popu. Byli průkopníky tohoto stylu v Československu. YOYO Band se proslavil hity jako Rybitví, Karviná nebo Jedeme do Afriky. V roce 1994 bodovala v české Grammy a získala cenu za píseň roku, desku roku a skupinu roku, píše portál CNN Prima news. Sestava kapely se měnila, stálicemi byli bratři Tesaříkové. Společně si také zahráli v několika muzikálech.

Bohužel Vladimírův život skončil v 55 letech opravdu nečekaně. Rád jezdil na kole, zřejmě nepozornost způsobila jeho pád v poslední květnový den roku 2003. Zavolal své ženě, která okamžitě kontaktovala jeho bratra Richarda, který se rozhodl ho okamžitě kontaktovat. ,,Mluvil normálně, tak jsem si myslel, že mu teče krev z ucha, ale on mluví normálně, tak to možná nic není,“ řekl starší bratr v dokumentu České televize. Bohužel CT vyšetření ukázalo, že jde o poranění mozku, které se nedá operovat, protože je poškozený celý mozek, jak uvádí Blesk.

Podle vyjádření lékaře měl Vladimír Tesařík také různá chronická onemocnění, která s nehodou nesouvisela, a tyto přidružené neduhy oslabovaly celkovou odolnost jeho organismu a jeho imunitu. ,,Běžně se nestává, aby šestý nebo sedmý den hospitalizace pacient na základě sepse upadl do takového multiorgánového selhání,“ uvedl lékař z nemocnice pro Super.cz, kde hudebník 9. června 2003 po několika dnech v kómatu zemřel.

Zdroje: Blesk, Super.cz, CNN Prima news; Náhledový obrázek: Archiv ČT-Public domain

error: Content is protected !!