Náročný rok Jiřího Krampola: Po zdravotní stránce se mu příliš nedařilo

Jiří Krampol

I přesto, že je známý bavič Jiří Krampol (85) na svůj úctyhodný věk ve skvělé formě, letos musel být kvůli svým zdravotním neduhům několikrát hospitalizován. Měl opakované potíže s dýcháním a jeho stav byl natolik vážný, že mu záchrannou službu musel naposledy přivolat jeho dlouholetý kamarád, který je profesí zdravotník a o herce pečuje dlouhých dvanáct let.

Jiří Krampol byl dle jeho slov po několik dní nateklý a stále jen přebýval v posteli. Záchranáři jej převezli do Nemocnice Na Františku, ve které se kvůli obdobným potížím léčil již mnohokrát. I přesto, že mu podané kapačky od dušnosti ulevily, a herec byl tak po několika dnech propuštěn do domácí péče, zanedlouho se v nemocnici opět objevil, tentokrát kvůli problémům s chůzí. V dolních končetinách pociťoval slabost, a tak se raději po štědrovečerní večeři nechal znovu hospitalizovat.

Aby starostí nebylo málo, médii se začala šířit zpráva, že má Jiří Krampol rakovinu plic. Zprávu naštěstí samotný bavič prohlásil za lživou a k situaci se pro redakci Expres sám vyjádřil: „Někdo dokonce rozšířil zprávu, že umírám na rakovinu plic. Já ale shodou okolností byl před deseti dny třikrát na rentgenu, takže jestli mají zájem, tak oni jim ten rentgen klidně ukážou, dávám jim plné svolení. Jsem starý, plíce nemám v pořádku, jako zamlada, mám blbé průdušky a blbě dýchám“.

O Jiřím Krampolovi je známé, že roky trpí chronickým zánětem průdušek, jenž se s vyšším věkem bohužel zhoršuje. Hůře snáší i běžné nachlazení, které se během zimního období nevyhne téměř nikomu z nás. Pokud by se u něj projevily příznaky covidu, mohlo by dojít k fatálním následkům.

I z toho důvodu se Jiří Krampol raději zdržuje v teple domova, kde jej navštěvuje řada známých osobností v čele s bývalou ministryní zdravotnictví, Marií Součkovou, jež je jeho blízkou kamarádkou. Milovník společenských akcí tak alespoň přijde na jiné myšlenky.

Zdroj: Autorský text, redakce, Expres, Blesk; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!