Na samotu si zvykl, ale nikdy ji nechtěl. Herec Jiří Lábus přiznal, proč se nikdy neoženil a neměl děti

Zatímco v umělecké kariéře dosáhl na nejvyšší vrcholy, v osobním životě se mu tolik nedařilo. Legendární Jiří Lábus, který se divákům vryl do paměti díky hlavní roli v trilogii Slunce, seno nebo postavou Rumburaka v seriálu Arabela, otevřeně přiznal, proč se nikdy neoženil a nezaložil rodinu.

Ačkoli se ve filmech často objevoval po boku žen, v soukromí zůstával svobodný. Jak uvádí deník Blesk, herec v nahrávkách Nevyřčených monologů prozradil, proč zůstal starým mládencem. Ačkoli se v médiích často spekulovalo, že si tuto životní roli vybral sám, pravda je zcela jiná.

Zatímco jeho bratr se rychle osamostatnil a odešel z domu rodičů, Jiří Lábus zůstal s rodiči i v dospělosti. Možná právě toto rozhodnutí bylo v otázce hercových vztahů klíčové. ,,Když jsem si jednou přivedl domů dívku, babička se jí pochlubila, že zatímco maminka byla v lázních, já jsem krásně pil mléko, a tím to skončilo,“ řekl populární herec pro Blesk s tím, že život s rodiči nebyl vždy růžový. Často mu říkali, že když žije pod jejich střechou, musí poslouchat na slovo.

Ve svých nahrávkách dále vzpomínal na okamžik, kdy se jako dospělý vydal s maminkou na nákupy. ,,Řekla prodavačkám, že hledá kabát pro chlapce. Myslel jsem, že mě trefí šlak, bylo to tak trapné,“ pokračoval ve vyprávění.

Nebylo to tedy tak, že by se o rodinu nikdy nestaral, spíše měl v životě smůlu. ,,Jedna dívka mi jednou řekla, že jsem citový mrzák. Párkrát to možná vypadalo, že se ožením, ale vždycky jsem utekl. Pamatuji si na ty chvíle, kdy se o mě říkalo, že jsem gay,“ přiznal zcela otevřeně oblíbený herec, jehož slova cituje Šíp.

Přestože nikdy nepotkal tu pravou, na samotu během několika let zvykl. Sám ale dodal, že toho dnes lituje. Přesto si ze svého osudu nic nedělá a raději šetří peníze, aby si nakonec mohl dovolit zaplatit ústav s nadstandardní péčí. Své přátele prý nechce obtěžovat.

Zdroje: Blesk, Šíp; Náhledový obrázek: Jiri Labus KVIFF/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!