Miss World Krystyna Pyszková čelí nadávkám z celého světa: Nejvíce rasistických urážek jí píší Afričané

Krystyna Pyszková

Miss World se v roce 2024 stala krásná Češka jménem Krystyna Pyszková. V České republice i sousedních státech sklidila obrovský úspěch, v jiných částech světa je to ale právě naopak. Někteří lidé se nebáli použít ani rasistické urážky.

Krystyna Pyszková zaslouženě vyhrála Miss World 2024. Tato soutěž není jen o kráse, rozhoduje například i charakter. A právě Krystyna dokázala, že je nejen krásná, ale i velmi empatická, společenská a také psychicky odolná. Z urážek si totiž velkou hlavu nedělá.

Pod příspěvkem Miss World na Facebooku, kde byla Krystyna označena na vítězku, se začaly rychle hemžit nenávistné komentáře. Některé už však byly rasistické, a to zejména od Afričanů. „Na základě čeho vyhrála? Je to bílá blondýna s modrýma očima. Proč pořád vybíráte jenom tuctové evropské blondýny?“. Podle mnoha z nich měla vyhrát účastnice z Botswany a jiných zemích. Lidé často psali, že pro ně Krystyna Pyszková není vítězkou. Ačkoliv si mnozí stěžovali na rasismus, sami pod příspěvek psali nechutné rasistické urážky.

„Ta organizace zase dokázala, že je rasistická. Afrika se na tenhle nesmysl může rovnou vykašlat. Kdy tahle bílá nadvláda skončí?“ ptala se jedna z komentujících. Nakonec se pod příspěvkem zrodila velmi vášnivá konverzace, kdy se lidé začali urážet navzájem.

Krystyna však dostala i spoustu krásných zpráv plných podpory, které nad těmi negativními převažovaly. Sama má aktuálně spoustu práce, má za sebou plno rozhovorů a focení, což sdílela i na svých sociálních sítích.

Zdroj: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!