Miloš Forman rozhádal sestry Brejchovy: Kvůli němu spolu nemluví už přes 50 let

miloš forman

Režisér Miloš Forman má svá tajemství, na které by dnes příliš pyšný nebyl. Ačkoliv měl pověst gentlemana, tak dokázal rozhádat sestry Brejchovy, které spolu kvůli němu už přes 50 let nemluví.

Miloš Forman se zamiloval do Jany Brejchové, která jej zpočátku vůbec nechtěla. Když dorazila na konkurz filmu Štěňata, tak ani netušila, kdo to je.

Její srdce se mu podařilo získat až na podruhé a nakonec si ji vzal za ženu. Po nějaké době ji však začal podvádět s baletkou. „Řekl mi, že mám být ale klidná. Ona je prý jen zamilovanost, kdežto já láska na celý život. Že ho ta baletka brzy přejde, protože je to jako choroba, ze které se vyléčí,“ řekla před lety deníku Aha. Herečka jeho chování chvíli trpěla, ale nakonec Formanovi dala košem.

V té době začal vznikat scénář k filmu Lásky jedné plavovlásky, a na tuto roli se podle Formana skvěle hodila právě Hana Brejchová. „Jakmile jsem se rozhodl natočit Lásky, hned jsem věděl, že chci Hanu. Jana byla skvělá a krásná herečka, nikoliv ale pro typ postavy Anduly. Ta potřebovala jednoduchou a ne tak pěknou Hanu,“ vysvětlil režisér.

Film se stal brzy úspěšným a byl nominován na Oskara, což vedlo k Formanovým služebním cestám po světě, na kterých Hana Brejchová nemohla chybět. Její obrovský úspěch naštval její sestru Janu, která byla přesvědčená, že jí sestra ukradla slávu.

Od té doby se spolu sestry Brejchovy nebavily a jedna pro druhou přestala existovat. Ačkoliv ještě obě žijí, tak je velice pravděpodobné, že už se spolu nikdy neusmíří. Režisér Miloš Forman byl s oběma ženami v kontaktu, ale 13. dubna 2018 zemřel a jejich usmíření už tedy nestihl dosáhnout.

Zdroj: Šíp, Aha; Náhledový obrázek: che/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!