Hromadný odchod ze společnosti Harryho a Meghan: Další ze zaměstnanců podal výpověď, mluví se o šikaně

Kalifornskou produkční společnost prince Harryho (39) a jeho ženy Meghan Markle (42) opustil jeden z hlavních tvůrců kontroverzního seriálu pro streamovací platformu Netflix, ve kterém hvězdný pár prozradil detaily, týkající se společného života uvnitř královské rodiny. Tím se celkový počet zaměstnanců, které vévoda s vévodkyní ze Sussexu od svého sňatku ztratili, zvýšil nejméně na 17.

Tvůrce seriálu a vedoucí pracovník Archewell TV, Bennett Levine, opustil společnost Harryho a Meghan během letošního ledna a téměř okamžitě získal pracovní pozici u amerického konkurenta společnosti, což oba manželé označili za „vážnou ránu“. Levine svým rozhodnutím následoval svého bývalého nadřízeného, producenta oscarových snímků, Bena Browninga, který dohlížel na tvorbu oné dokumentární minisérie Harry & Meghan, ale i přes její rekordy lámající sledovanost opustil společnost v loňském roce.

Bývalý zaměstnanec Levine, který je považován za mladou hvězdu ve filmovém oboru, je nejméně 17. osobou, která opustila služby Sussexů od jejich svatby, která proběhla v roce 2018. Od doby, kdy se dvojice rozhodla přestěhovat do Kalifornie, jich odešlo nejméně osm. Odchod Levine ze společnosti přišel v době, kdy nad Harrym a Meghan visí otazník, týkající se jejich 80milionové smlouvy s Netflixem, neboť jde o jedinou zbývající smlouvu se streamovací platformou, která manželům zbývá. V loňském roce s nimi rozvázala spolupráci společnost Spotify, která stála za tvorbou podcastů, v nichž měla dvojice hlavní slovo.

Meghan Markle se přitom těsně před loňskými Vánoci nechala slyšet, že ona a princ Harry mají „tolik vzrušujících plánů, které chtějí v nadcházejícím roce oznámit“ a slíbila, že se bude jednat o projekty, které lidem vykouzlí úsměv na tváří. Snaha o jistou pozitivitu přišla poté, co jejich šestidílná minisérie na Netflixu získala smíšené recenze a byla označena za „povrchní pokus o vylepšení jejich veřejné image“. Mnoha divákům se nelíbily ani výpady proti královské rodině. Jeden z předních kritiků diváky varoval slovy: „Dokument působí spíše jako jednostranná propagace image Harryho a Meghan než jako vyvážený pohled do jejich života“.

Začínají se rojit spekulace, zda za odchodem zaměstnanců nestojí šikana, bossing a psychický nátlak, o kterém se hovořilo již za života královny Alžběty II. Tehdy britská média zveřejnila email, psaný bývalým zaměstnancem společnosti, Jasonem Knaufem, který jej adresoval budoucímu králi, princi Williamovi: „Jsem velmi znepokojen, že vévodkyně v uplynulém roce šikanovala dvě osobní asistentky. Zacházení s paní X bylo naprosto nepřijatelné. Zdá se, že vévodkyně má v úmyslu si na někoho vždy zasednout. Šikuje paní Y a snaží se podkopat její sebevědomí. Dostali jsme hlášení od lidí, kteří byli svědky nepřijatelného chování vůči paní Y“. K nařčení se ani jeden z dvojice pro média nevyjádřil. Otázkou je, zda situaci se svým mladším bratrem řešil princ William či samotná královna.

Zdroj: Autorský text, redakce, Expres, Daily Mail, Daily Expres; Náhledová fotografie: Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!