Markéta Adamová Pekarová dala ukrajinskému prezidentovi tričko: Laciné a hloupé, píší lidé

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se stejně jako další politici setkala s ukrajinským prezidentem Zelenským, dala mu však poměrně zvláštní dárek.

Prezident Volodymyr Zelenský si ze setkání s Markétou Adamovou Pekarovou odnesl tričko, na němž stálo v překladu „Rusko je teroristický stát“. To odhlasovala Sněmovna dne 15. listopadu 2022.

Pekarová dala Zelenskému tričko s tímto textem, aby věděl, že za ním Česká republika stojí a vždy stát bude. Sám ukrajinský prezident to považoval za příjemné gesto, mnoho českých občanů to však vidělo jinak a nebálo se to dát najevo.

Pekarová na svém Facebooku sdílela fotografii, jak ukrajinskému prezidentovi dárek předává. To se však opět setkalo s obrovskou kritikou. „Laciné, hloupé a zcela zbytečné gesto, co nemá úroveň. Ale co bychom od vás mohli čekat,“ napsala Markétě sledující. „Dárek pro Zelenského je nevhodný a pubertální, jak řekli političtí komentátoři. Souhlasím,“ napsala další.

Podle našeho názoru Markéta Adamová Pekarová zvolila milé gesto, které bude prezidentovi Zelenskému připomínat, kdo stojí na jeho straně. Co říkáte na tento dárek vy?

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledový obrázek: Jindřich Nosek/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!