Marek Eben nechtěl moderovat StarDance: Udělal to kvůli manželce

marek eben

Těžko si dnes představit, že by oblíbený pořad StarDance… když hvězdy tančí moderoval někdo jiný, než Marek Eben a Tereza Kostková. Pořad nás provází už od roku 2006 a je verzí originálního britského pořadu Strictly Come Dancing. Jiná verze pořadu zase běží v Americe a nese název Dancing With The Stars.

Právě až shlédnutí britské verze přesvědčilo Marka Ebena k tomu, aby nakonec moderování pořadu vzal. „Já jsem to nechtěl dělat. Hned jsem řekl, ať na to zapomenou!“ cituje Markova slova pronesená v rádiu Frekvence1 deník Aha. Marek totiž nemá k tanci vůbec kladný vztah, byť ho současné moderování baví.

Když se mu ozvali, aby mu moderování nabídli, vyděsilo ho pojmenování reality show. Ihned ho napadl pořad ve stylu VyVolení nebo Big Brother, které se u nás v té době také objevily. „Aby to vylepšili, řekli, že je to o tanci. Odpověděl jsem, že to už vůbec! K tomu já nemám vztah,“ svěřil se Eben, kterého se produkci naštěstí později podařilo získat. Velkou váhu v jeho rozhodování měla Ebenova manželka Markéta Fišerová.

To ona měla chuť se na ve tři ráno podívat na další díl britské soutěže, kterou Markovi poskytla televize na DVD. Nebýt jí, vedle Terezy Kostkové by diváci už po 12 řad vídali někoho jiného. Marek se také přiznal, že i po tolika letech stále trpí trémou. Na ni má ale zaručený recept. „Funguje mi jen ten pocit, když víte, že jste dělali, co jste mohli, a nic jste nezanedbali,“ řekl Eben, kterého nyní můžete coby moderátora soutěže vídat od 14. října.

Zdroje: Autorský text, redakce, Aha!; Náhledová fotografie: Junda JK/Openverse

error: Content is protected !!