Manželku Bruce Willise dojalo neuvěřitelně soucitné gesto devítileté dcery: Ověřila si, jestli tatínek pije dostatek vody

Bruce Willis

Manželka Bruce Willise (69), Emma Heming Willis (46), se s fanoušky herce podělila o emotivní moment, o nějž se postarala společná dcera páru, devítiletá Evelyn. Ta své mamince pomáhá s péčí o vážně nemocného Willise, který trpí frontotemporální demencí, jež odborníci popisují jako nečastý typ demence, který ovlivňuje nejen chování, ale také postihuje řeč a postupem času jsou čím dál více zasaženy i čelní a spánkové laloky mozku.

Před více než rokem, 23. května, zveřejnila Heming na Instagramu video, v němž názorně ukazuje, jak se Evelyn snaží o hvězdu filmu Šestý smysl starat: „Musím se s vámi o tenhle příběh podělit a pokusím se to udělat bez toho, aniž bych se rozplakala, protože když mi ho Evelyn vyprávěla, měla jsem slzy na krajíčku,“ řekla úvodem manželka slavného herce.

Heming dále sdělila, že ji Evelyn nedávno překvapila, když se zmínila, že se dozvěděla, že lidé trpící stejnou nemocí jako její tatínek, mohou být extrémně dehydratovaní. Maminka holčičky byla informací nemálo zaskočená a zeptala se dcerky, jak informaci zjistila: „Řekla: ‚No, tuhle jsem byla ve škole, měla jsem zrovna volno a tak jsem si prohlížela fakta o demenci,’“ vyprávěla pyšná Heming. Ačkoliv Willisova manželka ve videu zdůraznila, že se pochopitelně jedná o závažné zjištění, byla potěšena, neboť se ukázalo, že stejně jako Bruce má i jeho dcera oblibu v hledání náhodných faktů.

Svou dceru pochválila a poděkovala jí, že se o nemoc svého tatínka tak zajímá: „Tak jsem jí řekla: Dobře, Evelyn, postaráme se, aby tatínek měl po ruce pořád láhev s vodou. Děkuju, že si mi to řekla. Je to ta nejlaskavější a nejsoucitnější věc, kterou můžeš udělat – že budeš zvědavá, a budeš se tak chtít vzdělávat o nemoci svého táty,‚“ dodala dojatá Heming.

Heming Willis, která s hercem dále vychovává i společnou jedenáctiletou dceru Mabel, neměla na videu daleko k slzám. Příspěvek opatřila citátem od Adrie Thompson, patoložky řeči a certifikované odbornice na demenci: „Jménem osoby, o kterou pečujete a která trpí demencí, ať už to dokáže vyjádřit, nebo ne, vám chci poděkovat. Děkuji vám za to, že je máte rádi, a děkuji vám, že věnujete čas tomu, abyste se o demenci neustále vzdělávali,“ stálo ve výroku.

Zdroj: Autorský text, redakce Ansu, Scoop Upworthy, TODAY; Náhledová fotografie: Gage Skidmore/Wikimedia Commons (CC BY 2.0-SA Generic License)

error: Content is protected !!