Lucie Vondráčková čelí kritice kvůli roli v Ulici: Je protivná a arogantní, stěžují si diváci nekonečného seriálu

Lucie Vondráčková

I přesto, že v době, kdy se svým bývalým manželem Tomášem Plekancem a jejich dvěma syny žila v Kanadě, natočila hned několik zahraničních filmů, díky kterým získala místní fanouškovskou přízeň, u českých diváků sklízí místo nadšení spíše kritiku.

V září loňského roku přijala zpěvačka Lucie Vondráčková (43) roli v rozjetém seriálu Ulice, který patří mezi jednu ze stálic televizního vysílání. Ztvárňuje v něm intrikánku Soňu, která doplnila prázdné místo v učitelském sboru a svým počínáním ovlivnila hned několik dlouho zajetých postav. Vondráčková na nabídku kývla v podstatě okamžitě. Chtěla vystoupit z rolí roztomilých princezen i naivních hrdinek romantických filmů, které ztvárnila v minulosti, a vyzkoušet si ztvárnit postavu, která je jejich naprostým protipólem.

Ačkoliv očekávala, že ne všem pravidelným divákům bude její nová role po chuti, vlna negativních komentářů ji překvapila. Někteří z fanoušků seriálů jí zkrátka nemohou přijít na jméno a svými názory denně zaplňují její sociální sítě. Nedokážou pochopit, že Vondráčková se v reálném životě nechová jako scenáristkou napsaná postava, a zpěvačku tak zahrnují nevybíravými přízvisky a vyzývají ji, aby v seriálu nadále nepůsobila.

Jeden z diváků seriálu, pan Miroslav, se nechal slyšet, že Vondráčková dle něj pravděpodobně ztvárňuje jednoduše sama sebe: „Seriál super, až na protivnou arogantní mrchu Vondráčkovou, ale asi hraje přesně takovou, jaká sama ve skutečnosti je“. Názor si nenechal pro sebe ani přesto, že zpěvačku v osobním životě vůbec nezná. Komentářem přispěla i divačka Monika: „Jediný, kdo mi tam vadí, je Vondráčková. Nemám ji vůbec ráda a Soňou to úplně zazdila. Jinak zbytek party super“.

Vondráčková se i přes očividnou kritiku, která ji nepochybně mrzí, role v Ulici vzdát nehodlá. Pro redakci Extra o natáčení s úsměvem promluvila: „Já se na tom natáčení cítím skvěle. Myslím si, že v tom pedagogickém sboru, kam patřím, se nám vytvořila krásná skupina, a já jsem moc ráda, že mě do ní vzali“. Je zřejmé, že ji její herečtí kolegové poskytují oporu a dodávají Vondráčkové sílu v seriálu setrvat.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Blesk, Super; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!