Lubomír Lipský (†92) zažil tři velké tragédie: Umrzl mu syn, bratra zabil blesk a druhého infarkt

Dnes je to 100 let od doby, kdy se narodil sympatický herec Lubomír Lipský (†92), kterého život nijak nešetřil. Mnoho lidí nevědělo, že ho v životě potkalo několik tragédií, se kterými se musel vyrovnat.

19. dubna 1923 se narodil herec a komik Lubomír Lipský, který byl známý pro svůj milý úsměv, pod jehož povrchem se však ukrývaly smutné události.

Nečekaně přišel o syna

Lubomír Lipský přišel o syna Lubomíra (†40), který se věnoval režii. Práci si tedy vybral podobnou jako tatínek, který na něj musel být náležitě pyšný.

Když se syn pana Lipského šel jednoho mrazivého dne v roce 1991 projít, už se domů nevrátil. Později byl nalezen venku umrzlý. Nikdo se nedozvěděl, co se mu stalo, ale hovořilo se o infarktu.

Bratra zabil blesk při koupání v rybníce

Bratr Lubomíra Lipského byl o sedm let mladší a přesně toto magické číslo se mu stalo v životě osudným. Když se jednoho dne vyrazil koupat do rybníku, zabil jej blesk. Stalo se to, když mu bylo pouhých 17 let.  

„Dne 17. 7. 1947 ho o prázdninách při koupání v rybníku zabil blesk. Stalo se tak sedmý den v týdnu a v 17 hodin. Bratr chodil do septimy a bylo mu 17 let a 7 měsíců,“ prozradil herec Blesku.

Druhý bratr dostal infarkt při natáčení

Lubomír Lipský bohužel přišel i o svého druhého bratra, který se živil jako režisér. Oldřich ve věku 62 let zemřel přímo při natáčení komedie Velká filmová loupež, na jejíž výsledek se velice těšil. Bohužel se ho však už nedožil, protože ho postihl infarkt, píše portál iPrima Ženy.

I přes velké tragédie, které Lubomíra Lipského v životě postihly, si zvládal udržovat pozitivní přístup k životu a dožil se krásných 92 let.

Zdroj: Blesk, iPrima Ženy; Náhledový obrázek: che/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!