Leoš Mareš věnoval 1,2 milionu rodině, která přišla o dům kvůli výbuchu plynu

Leoš Mareš

Moderátor a podnikatel Leoš Mareš (47) na svých sociálních sítích každoročně pořádá Dobroden. V tento den pošle za každého svého sledujícího jednu korunu na dobrou věc. Tentokrát poslal 1,2 milionu.

Leoš Mareš svým činem každý rok motivuje spoustu sledujících, kteří pomáhají spolu s ním. Každý může poslat peníze na to, co je mu sympatické. Zároveň ale nemusí posílat vůbec nic.

Leoš Mareš se letos rozhodl poslat peníze rodině, která přišla o střechu nad hlavou. Jejich dům byl zničen kvůli výbuchu plynu. „Peníze šly mladé rodině se třemi dětmi, které se v sobotu 13. 1. 2024 obrátil život vzhůru nohama. Výbuch plynu zničil celý jejich dům, statik nařídil demolici, a rodina tak přišla o střechu nad hlavou,“ vysvětlil Leoš svým sledujícím. Nezapomněl dodat důkaz o tom, že peníze skutečně odeslal.

Leoš je známý tím, že si dát dopřává luxus, který si zaslouží. Na druhou stranu ale rád pomáhá lidem, kteří to potřebují. A svým posledním příspěvkem potěšil spoustu svých fanoušků.

Leoš vysvětlil i to, jak vlastně jeho Dobroden funguje. „Nikdo vás nenutí dát to na něco, k čemu nemáte vztah. Každého člověka oslovuje jiná část charitativního světa. Někdo přispívá na děti z dětských domovů, někdo na výzkum nemocí, někdo na pejsky, někdo na důchodce, ale každý s nějakou charitativní činností určitě sympatizuje. A když je Dobroden, nikdo vás nenutí poslat peníze na nějaké konkrétní místo. Volba je čistě na vás. Jen částka je daná. Za každého sledujícího jedna koruna na charitu,“ vysvětlil. Některým jeho sledujícím se nápad velice líbí, ale jelikož mají sledujících málo, tak posílají částku v eurech.

Zdroj: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!