Legendární Noc na Karlštejně skrývá tajemství. Strach Jany Brejchové komplikoval natáčení

Noc na Karlštejně patří k nejoblíbenějším českým filmům. Nechybělo však mnoho a jedna z důležitých scén by kvůli strachu a obavám hlavní hrdinky Jany Brejchové přišla vniveč.

Tereza Brodská se s fanoušky podělila o vzácné fotografie ze svého archivu. Jako malá holčička se zúčastnila natáčení filmu Noc na Karlštejně, kde dělala společnost svým rodičům. Mezi hlavní hvězdy patřili Jana Brejchová a Vlastimil Brodský. Brodská vzpomínala i na jednu kuriózní scénu. V jednu chvíli se její matka doslova vzepřela a málem kvůli tomu nenatočila důležitý záběr pro film. Byla to její panická hrůza, která přípravu scény téměř pohřbila.

,,Máma má panický strach z koní. A v její scéně, kdy měla Eliška Pomořanská oficiálně přijet na hrad Karlštejn na koni, nastal velký problém. Původně měla přijet na koni! Takže v tu chvíli se maminka zhroutila! Dobře, řekl režisér Zdeněk Podskalský. Tak jen pomalu klusejte na tom koni! Maminka: V žádném případě! Podskalský: Tak jen pomalu na toho koně. Maminka: Ne,“ popsala rozmary Jany Brejchové na Instagramu.

Herečka se tak zaťala, že režisér musel najednou změnit plány a natočit scénu jinak, než původně plánoval. Podskalský nakonec přišel s nápadem, ale ani ten neměl takový úspěch. ,,Tak jí přidělili takového kočího na koně. A pro něj se rozpoutalo peklo. Máma jela na koni, on držel uzdu a máma se rozjela: Ježíšmarjá, dělá ten kůň něco s ocasem? Pan: Paní Brejchová, to ti koně normálně dělají. Maminka: Ale teď se tluče do hlavy? To se snad plaší? Ne, odhánějí mouchy. A takhle to pokračovalo docela dlouho. A zrovna když se maminka zase začala bát, když se kůň otřásl, pán už to se svými nervy nevydržel a řekl: Paní Brejchová, ten kůň se pod vámi musí hýbat! A byl klid,“ shrnula úsměvnou historku z natáčení.

Zdroje: Instagram, Autorský text; Náhledový obrázek: Burg Karlstein – Karlštejn – panoramio.jpg/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!