Legendární Elton John slaví 76: Kdyby neskončil se závislostí, dnes by nežil

Svým talentem a nezaměnitelným hudebním stylem se Elton John řadí mezi nejlepší a nejvýznamnější hudebníky všech dob. Kromě úspěchů však zažil i řadu životních pádů a nevyhnuly se mu ani problémy s alkoholem a drogami. Dnes tento jedinečný umělec slaví 76. narozeniny, ale jak sám přiznal, nemusel mezi námi již být.

Reginald Kenneth Dwight, to je pravé jméno legendárního zpěváka Eltona Johna. Elton byl od útlého věku považován za velmi nadané dítě, a tak získal stipendium na Královské hudební akademii. V 17 letech však studií zanechal, aby se mohl naplno věnovat své hudební kariéře.

Tohoto rozhodnutí pravděpodobně ani na okamžik nelitoval, protože se během své kariéry stal jedním z největších hudebníků všech dob. Na svém kontě má všechna prestižní ocenění včetně Oscara, Grammy a Zlatého glóbu a jeho hudba ovlivnila mnoho umělců.

Kromě slávy a celosvětového uznání však jeho život provázely i těžké životní boje. V minulosti byl hudebník závislý na drogách a alkoholu. Podobné problémy měl například i s nakupováním nebo sexem.

Nakonec však rázně otočil a alkoholu se nedotkl již více než 30 let. ,,Jsem skutečně požehnaný člověk. Kdybych před 30 lety neudělal velký krok a nepožádal o pomoc, byl bych dnes mrtvý. Z celého srdce děkuji lidem, kteří mě na mé cestě inspirovali a pomohli mi,“ řekl při této příležitosti významný umělec.

Zdroj: People, iHearth, Daily Express; Náhledový obrázek: World Aids Day Elton John/Openverse Wikimedia Commons

error: Content is protected !!