Láďa Hruška si splní sen: Bude z něj herec

Láďa Hruška

Když se řekne jméno Láďa Hruška, jistě si vybavíte jeho pořad Vychytávky Ládi Hrušky, který se promítal na televizi Prima. Láďa divákům přinášel zajímavé tipy a rady, například jak levně uvařit. Na úkor toho se na internetu objevovalo spoustu vtípků, například na silnici rozjetý zajíc nebo králík s oblohou vydávaný za oblíbené maso na smetaně.

Hruška původně vystudoval učitele. K tomu se ale téměř nedostal, protože se uchytil jako reportér, spisovatel kuchařských nebo dětských knih. Teď ho však čeká další výzva. Z Ládi bude herec! A to rovnou divadelní. Byla mu totiž nabídnuta role v divadelní komedii Krasavci na chmelu aneb Chlapy/i jsou jen pro legraci.

„Chtějí, abych naskočil místo Milana Peroutky do představení Krasavci na chmelu,“ svěřil se Láďa týdeníku Sedmička s tím, že si zpočátku myslel, že si z něj producent dělá legraci. I když je to pro něj lákavá výzva a životní sen stát se hercem, má k tomuto řemeslu velký respekt. Rozhodl se proto absolvovat herecký kurz. Lektorkou mu bude dělat herečka Regina Rázlová, která v minulosti vyučovala například Karla Rodena nebo Ivanu Chýlkovou.

Láďa už se na svou roli pilně připravuje. Zahraje si vedle Braňa Poláka, Václava Upíra Krejčího, Miroslava Šimůnka nebo Alexandra Hemaly. Autorem hry je Václav Upír Krejčí a jedná se o komedii s kameňákovými prvky, která se odehrává v krachující hospodě U krasavce, píše se na stránkách Divadla u Hasičů. Kdy proběhne premiéra s obsazením Ládi Hrušky, zatím není známo.

Zdroje: Autorský text, redakce, Sedmička, Divadlo u Hasičů; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!