Kolegové mají strach o Jiřího Bartošku: Byl převezen do nemocnice

V Karlových Varech zanedlouho začne 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu, jehož prezidentem nemůže být nikdo jiný, než úspěšný herec a režisér Jiří Bartoška. Česká média však obletěla znepokojivá zpráva o jeho hospitalizaci!

Podle informací z blízkého okolí se Jiří Bartoška již delší dobu necítil dobře kvůli silné viróze. A jeho stav dospěl do takového stádia, že ho před více než týdnem musela odvézt záchranka do Fakultní nemocnice v Motole. Herec a prezident MFF Karlovy Vary je nyní v péči renomovaného českého chirurga Roberta Lischkeho, jak uvádí Blesk.

„Pan Jiří Bartoška po překonání virózy absolvuje rehabilitační pobyt ve Fakultní nemocnici Motol, který probíhá na standardním pokoji 3. chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy,“ uvedla v ShowTime zpravodajství CNN Prima mluvčí filmového festivalu Uljana Donátová.

Zdravotní problémy legendárního režiséra trápí už delší dobu. Kvůli viróze na poslední chvíli zrušil účast na křtu knihy Donátové, který se konal před několika týdny v Divadle Kalich. Bartoška však nepatří k těm, kteří by nemoci podlehli. V roce 2015 se mu po dlouhém boji podařilo zvítězit nad rakovinou.

Kolegové mají o Bartošku strach zejména kvůli filmovému festivalu v Karlových Varech, který by byl bez Bartošky neúplný. Jak ale uvedli kamarádi a blízcí kolegové z jeho okolí, Bartoška neztrácí naději a pevně věří, že se filmového festivalu zúčastní a celý si ho naplno užije. O Bartoškovi je více méně známo, že se jen tak nevzdává a řídí se heslem, že nemoc je pouze pro malé kluky.

Zdroje: Autorský text, Blesk, ShowTime; Náhledový obrázek: Openverse Wikimedia Commons/Public domain

error: Content is protected !!