Kateřině Brožové se lepí smůla na paty: Podvodníci jí chtěli vysát účet, v telefonním hovoru se vydávali za banku

kateřina brožová

Herečka Kateřina Brožová (56) má poslední dobou samé trable. Nedávno řešila zdravotní potíže svého jezevčíka, teď se jí zase snažili nabourat do bankovního účtu podvodníci vydávající se za pracovníky její banky.

Kateřina Brožová se však jen tak nepálit nenechá, proto jí hned přišlo zvláštní, že jí z banky volají. Podvodníci herečce sdělili, že někdo používá její karty nebo účty bez jejího vědomí. Jenže jak by to vlastně mohli tušit? To se Kateřině zdálo podezřelé, takže se rozhodla ptát na otázky, které by podvodníci vědět jen tak nemohli. „Na banální otázky ohledně čísel, jmen, dat, adresy neodpověděli… Jen nervózně mleli dokola totéž,“ řekla herečka, která velmi rychle pochopila, že jí volá někdo, kdo s její bankou nemá nic společného.

„Některé údaje skutečně věděli! Pozor, jde o podvodníky, chtějí z vás vytáhnout více dat a pak zneužít! Volají ale ze skutečných čísel,“ varovala své fanoušky na sociálních sítích. Jak ale v takové situaci poznat, že se skutečně jedná o podvodníky? Buď můžete svého bankéře poprosit o to, aby vám sdělil například váš bezpečnostní klíč, nebo se můžete raději hned vydat na pobočku banky, kde už všechno vyřešíte. Je vhodné si ještě předtím ve svém internetovém bankovnictví zablokovat kartu i platby na internetu.

Bohužel se tyto podvody poslední dobou stávají čím dál častěji. Podvodníci už dokážou pomocí umělé inteligence vytvořit dokonce i hlas, který je nerozeznatelný od vašeho blízkého člověka.

Zdroj: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!