Tygřice Karlose Vémoly byla odvezena: Ten během nákladu kvůli smutku nevyšel z domu

Karlos Vémola

Včera po celé republice děti slavily Mikuláše, zato u Vémolových byl smutný den. Nadešel totiž den, kdy byla odvezena Karlosova milovaná bílá tygřice Antonia Ramba. O jejich příběhu jsme psali zde a později první článek doplnili zde. I přes všechny snahy zamezit jejímu převozu do německého centra pro divoká zvířata byla nakonec tygřice právě tam převezena.

U celé akce byli fotografové webu Expres. Podle dvou důvěryhodných zdrojů převoz tygřice Karlos velmi těžce nese. Během převozu ani nevyšel ze svého domu. Ještě o několik dní zpět sdílel na svém Instagramu video, jak krmí naprosto spokojenou Antonii z lahve mlékem a snaží se přesvědčit ministra životního prostředí Petra Hladíka, aby zrušil rozhodnutí o převozu do Německa. Jeho fanoušci se okamžitě chytli příležitosti pomoci člověku v nouzi a začali hromadě ministra označovat v komentářích a prosit ho, aby s tím něco udělal. Karlos se totiž při krmení Antonie zmínil, že chomutovský zoo park by o ni měl velký zájem.

Jenže ministr měl zřejmě na starosti jiné, důležitější věci, než promyslet osud jednoho zvířete, které má být vytrženo z prostředí, ve kterém je zvyklé žít. Asi se mu zrovna nechtělo šetřit peníze, přičemž Karlos sám ministerstvu nabídl, že zaplatí všechny náklady spojené s převozem do jiného místa v ČR. V případě převozu do Německa by totiž náklady hradilo ministerstvo. Což se tedy nakonec skutečně stalo.

Vémolovi fanoušci s tím rozhodnutím naprosto nesouhlasí. Podporu si však získalo u Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Podle informací webu iSport jejich odborníci celou záležitost důkladně sledovali a vypozorovali, že „zvíře bylo současným majitelem nabyto nelegálně, bez platných dokumentů a je drženo v neschválených a pro druh zvířete v naprosto neodpovídajících podmínkách“. Tvrdé odsouzení si Karlos vysloužil i od ředitele olomoucké zoo, protože podle jejich expertů tygřice psychicky trpěla.

Tomu se jen velmi těžko věří, když Karlos ve svých posledních příbězích na Instagramu sdílel video, ve kterém pusinkuje jednoho ze svých lvů, protože ve výběhu zůstane za chvíli sám, jak v něm zápasník říká, a následně druhé video, kde se snaží přilákat k mříži Antonii. Je to velmi smutný příběh a to píše člověk, který není žádný velký fanoušek MMA, ani Karlose Vémoly. Je velká škoda, že tento boj Karlos nevybojoval. Snad Antonia bude v novém domově spokojená a Vémolovi se za ní budou moci zajet podívat.

Zdroje: Autorský text, redakce, Expres, iSport; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/Nextfoto

error: Content is protected !!