Kapela Lunetic oslaví 25. výročí. Kocián u toho ale nebude, svou šanci k návratu už propásl

Lunetic

Klučičí kapela Lunetic byla založena už v roce 1995 a téměř přes noc se z ní stala nejoblíbenější kapela v republice. V kompletní sestavě – Aleš Lehký, David Škach, Martin Kocián a Václav Jelínek – poprvé koncertovali v Mostě v roce 1996 a fanynky z nich doslova šílely. O rok později začíná kapela zpívat v češtině a vydává hity jako Máma nebo Nechci být sám.

V roce 1998 vychází jejich první album Cik Cak. A zdá se, že i právě toho se týká pětadvacetileté výročí, o kterém se se v rozhovoru pro TV Nova zmínil Aleš Lehký. „Říkali jsme si, že 25 let je velké číslo. V červnu bude koncert, kde bychom chtěli zažít ty devadesátky, protože to byla bezstarostná doba a byli jsme mladí,“ prozradil část společného plánu zpěvák a moderátor. Kapela už 15 let hraje s živou kapelou, se kterou je jejich dovádění na pódiu baví ještě víc.

I když je kapela Lunetic v posledních letech už jen tříčlenná, na popularitě jim to vůbec neubralo. Jejich fanoušci vědí, že problémový Martin Kocián by spíš byl pomyslným hřebíkem do rakve kapely. Kocián v minulosti propadl drogám a i přes opakované šance se do kapely nevrátil. „S Martinem nejsme v kontaktu, nevím, kde je mu konec. Několikrát jsme se snažili, aby byl s námi zase v partě, ale prostě to nejde,“ vyjádřil se Vašek.

Naposledy se s ním viděli v roce 2018, když slavili 20. výročí od hitu Máma a to už byla několikátá šance, kterou Kocián od kluků dostal. Jejich svědomí jsou čistá a byli by rádi, aby se mu v jeho odlišném životě dařilo. Jejich kapela fungovala a dál funguje na bázi přátelství a v tom Kocián zklamal. Zatímco Vašek, Aleš i David jsou otcové od rodin, Martin se snaží znovu prorazit s kapelou Nový Lunetic, píše web Extra.

To se ale nesešlo s velkým úspěchem, spíš s posměchem. „Ahoj kamarádi a kamarádky, rád bych vám představil Nový Lunetic . Vystupujeme společně pouze v jednom jediném clubu, a tím je Studio 54,“ cituje Martinova slova web Extra. Lidé tomu ale moc nevěří a při sdílení svých názorů nešetří sarkasmem. Myslí si, že by Martin měl do kapely přibrat ještě Víťu Starého, bývalého člena kapely Mandrage a jejich kapelní autobus by měla řídit Dáda Patrasová.

Zdroje: Autorský text, redakce, Lunetic, TV Nova, Extra; Náhledová fotografie: Archiv Luneticu

error: Content is protected !!