Josef Dvořák (81) se chtěl zabít kvůli smrti milenky: Snaha o utopení!

Herec Jiří Dvořák slavil 25. dubna 81. narozeniny. Jeho život nebyl vždy jen plný pozitivní energie, v minulosti se pokusil o sebevraždu kvůli smrti své milenky.

V roce 1978 našel dívku, která pro něj znamenala všechno. Užíval si společné chvíle s osmnáctiletou milenkou, kvůli které si rozbil manželství. Dvořákův kolega prozradil, že jeho láska k mladé studentce Aleně byla skutečně intenzivní, ale snažili se to co nejvíce skrývat, píše Blesk.

V den svých 18. narozenin Alenu potkal strašlivý osud. Srazilo ji auto. „Vyšla z domu nakoupit a jakýsi řidič nepochopitelně předjížděl z pravé strany do levé. Ona se podívala správně, ale on ji smetl,“ popsal hercův kolega.

Alena nehodu přežila a několik dní byla v kómatu. Dvořák za ní každý den chodil a doufal, že se jeho láska probudí. Nakonec však zemřela a spolu s mladou studentkou odešla i Dvořákova chuť do života.

Jeho kolegové zdrceného Josefa přemluvili, aby s nimi jel na Kubu, kde se konal Světový festival mládeže. Tam měl i vystupovat a údajně sklidil velký úspěch. Jemu to však nijak nepomohlo.

„Pokusil se tedy o absurdní druh emigrace – jednou pozdě odpoledne se rozhodl odplavat do Ameriky. Počítal s tím, že pár kilometrů od břehu mu dojdou síly, přijdou ryby, barakudy, žraloci… Byl v situaci, kdy se mu nechtělo moc žít,“ popsal Dvořákův kolega hercovu snahu o utopení.

Jeho snaha zabít se naštěstí nebyla úspěšná. Přátelé jej okamžitě začali hledat a poslali pro něj záchranný člun. Naštěstí se jim podařilo Josefa Dvořáka najít, měl však namále.

Bylo to ale na poslední chvíli, už polykal andělíčky. Všichni jsme tam okolo něj potom chodili po špičkách. To téma bylo tabu, všichni jsme se snažili tvářit, že se nic nestalo, a byli jsme mu oporou,“ dodal kolega s tím, že se Dvořák nakonec se smrtí mladé Aleny smířil a dokonce se znovu oženil se svou manželkou, kterou dříve podváděl, píše deník Aha.

„Alenka studovala právnickou fakultu, ale seznámili jsme se v divadle. Prožili jsme spolu řadu nádherných dnů, než mi zemřela při autonehodě,“ řekl deníku Aha, když na svou dávnou lásku před několika lety vzpomínal.

Zdroj: Blesk, Aha; Náhledový obrázek: Lasy/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!